Festiwal Kino w Trampkach w drodze. Gliwice

ul. Dolnych Wałów 3, Gliwice mapa

wtorek 19.02.2019 do piątek 22.02.2019

MAŁY GANGSTER 19.02.19 (wt), g. 11.00
reż. Arne Toonen, Holandia 2015, (106`), lektor, 8+
Jak zyskać szacunek kolegów i uwielbienie dziewczyn? Co zrobić, żeby przestać być szkolną ofiarą? Rik wpada na genialny pomysł: postanawia uczynić swego ojca – nadzwyczaj uprzejmego i łagodnego, a w dodatku szalenie naiwnego entuzjastę gry w szachy – bezwzględnym szefem mafii. Sytuacja się komplikuje, gdy wieść o konkurencji dociera do lokalnej gangsterskiej familii. Błyskotliwa komedia dla całej rodziny, która pokazuje, jak radzić sobie z przekornym ciągiem wydarzeń. Nagroda Publiczności – Kino w Trampkach 2016

SING SONG 20.02.19 (śr), g. 11.00
reż. Mischa Kamp, Holandia 2017, (97`), napisy, 10+

Nastoletnia Jasmine pomaga tacie w kwiaciarni. Jej wielkim marzeniem jest podróż do ojczystego Surinamu, o którym tata nawet nie chce rozmawiać. Jasmine ma piękny głos i razem z gitarzystą Stijnem dostaje się na obóz muzyczny, który podobno ma mieć miejsce w Berlinie. Nastolatkowie lądują jednak po drugiej stronie świata, gdzie razem z innymi muzykami walczą o super nagrodę. Czy dziewczyna na ulicach kolorowego i rozśpiewanego Surinamu szuka na pewno tylko inspiracji muzycznych?

BUDZIK I INNE HISTORIE 21.02.19 (cz), g. 11.00
Czechy/Holandia, Francja, Brazylia, 2016-2018, (53`), lektor, 5+
Osadzona w zimowej scenerii malowniczej wsi opowieść o starszym człowieku, którego zadaniem jest codzienne budzenie mieszkańców. Kolejne dni mijają. Śnieg, wiatr. Rutyna i powtarzalne czynności. Do czasu, gdy pojawia się pewien stary, błyszczący dzwonek. Zmieni on nie tylko pracę, ale również całe życie bohatera. W bloku ta oraz inne historie.
EVI I DZIADEK CO | ZŁOTY ŻÓŁW |NIMBUS: ŁOWCA CHMUR | W KLATCE

GRA WOJENNA 22.02.19 (pt), g. 11.00
reż. Goran Kapetanovic, Szwecja 2017, 87, lektor, 10+
Jedenastoletni Malte od dawna interesuje się sztuką wojenną i spędza czas na studiowaniu strategii bitew i kampanii. Po przeprowadzce do nowej dzielnicy chłopak trafia w sam środek konfliktu między dwiema bandami dzieci, których przywódcy walczą o panowanie na całym osiedlu. Chcąc określić swoje miejsce w nowym środowisku, Malte gorliwie zaczyna stosować swoją wiedzę w praktyce. Niespodziewanie konflikt wkracza na zupełnie inne tory i przestaje być tylko dziecięcą zabawą. Czy Malte zdoła powstrzymać uczestników wojny podwórkowej? Wyróżnienie SKSiL – Kino w Trampkach 2018.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Festiwal Kino w Trampkach w drodze. Gliwice

Kino Studyjne AMOK w Gliwicach

Kino AMOK, powstałe w 1993 roku, ma charakter kina studyjnego, skupiającego się na wyświetlaniu filmów artystycznych, ze szczególnym uwzględnieniem filmów polskich i europejskich. Działa w ramach Gliwickiego Teatru Muzycznego, który jest samorządową instytucją kultury.

Oprócz samego …

Więcej

Adres:

ul. Dolnych Wałów 3
44-100 Gliwice


Kontakt:

32 231-56-99
biuro@amok.gliwice.pl
http://www.amok.gliwice.pl

ZOBACZ TAKŻE:filmy
Festiwal Kino w Trampkach w drodze. Gliwice