Festiwal Bieli

Rynek, Plac Solny
📅 piątek 24.06.2016 do niedziela 26.06.2016
Festiwal bieli we Wrocławiu
Idea wywodzi się z autorskiego pomysłu Bogdana Nowaka jakim jest Gliniada; korowód postaci zwanych Glinoludami – Glinoludy to my, zwykli ludzie, którzy pomalowani w glinie stajemy się kimś innym. To, co spójne, to tłum ludzki, spójny dzięki glinie. Wyschnięta glina ceramiczna staje się białą powłoką na ciele i kostiumach uczestników. I to nas złączy, zwiąże i sprawi, że zaczniemy być jednością. Białym korowodem Glinoludów.

Piątek, 24 czerwca 2016
  • 11:00 – 16:00 Działanie artystyczne na rynku miasta (okolice kamieniczek Jaś i Małgosia- róg północno-wschodni)
  • Instalacja przenośnej ramy 3x4m w celu zaprezentowania żywych obrazów zaaranżowanych przez Glinoludy
  • Działanie artystyczne polegające na namaszczeniu glinką (lub inną nieszkodliwą substancją) Rajców Miejskich podczas procesji w Święto Wrocławia
Sobota, 25 czerwca 2016
  • Instalacja Miasteczko Gliny na Placu Solnym
  • 11:00 – przygotowania do Parady Bieli: uczestnicy przebierają się i malują w glinie.
  • 13:00 – start korowodu w Paradzie Bieli
    Trasa: Plac Solny- Rynek- Plac Gołębi – Kuźnicza- Plac Uniwersytecki – Kuźnicza- Rynek- Plac Solny
  • 15-15:30 – zakończenie parady
  • 15:30 – 18:00- zabawa na Placu Solnym