Festiwal 1% dla Łodzi po raz dziesiąty i WWF tym razem dla Karpat

Manufaktura
🗺 mapa
📅 sobota 10.03.2018
WWF tym razem dla Karpat

Już w sobotę (10.03) 21 łódzkich fundacji i stowarzyszeń weźmie udział w 10. edycji Festiwalu „Procent dla Łodzi” organizowanej przez Fundację JiM. Jak zawsze głównym celem imprezy jest przekonanie jak największej liczby łodzian do przekazywania swojego 1% z rocznego podatku organizacjom działającym w Łodzi.

To największa i wciąż jedyna tego typu impreza w Łodzi.

W trakcie Festiwalu fundacje i stowarzyszenia przez cały dzień będą  chwalić się swoimi osiągnięciami, pokazywać czym zajmują się na co dzień, kogo i jak wspierają. W rotundzie galerii handlowej na specjalnie przygotowanych stoiskach, przedstawiciele organizacji chętnie odpowiedzą na pytania gości Manufaktury. W rotundzie stanie również scena, na której przez cały dzień będzie można podziwiać występy artystyczne. Wystąpią m.in. Feirin – zespół tańca irlandzkiego, formacja Jumpit Fitness, która przygotowała pokazy i naukę gimnastyki na trampolinach,  Mały Big Band Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Chorych z Zespołem Downa, harcerze z hufca Łódź – Bałuty „Promieniści”, zespół Fundacji JiM i Bartłomiej Gaertner, siostrzeniec kompozytorki Katarzyny Gaertner, ze swoim zespołem EL of B zaprezentuje jej największe przeboje m.in. słynną „Małgośkę”. Ponadto będzie można sobie wykonać zabawne zdjęcie w fotobudce przygotowanej przez „Diabeciaków”. Jedną z atrakcji będzie z pewnością pokaz reanimacji psa z użyciem… psiego fantomu.

Jak co roku w festiwalu wezmą udział znani łodzianie. W samo południe losować będą organizację pożytku publicznego, której przekażą swój 1% podatku. Do udziału w losowaniu zaproszono m.in. Krzysztofa Piątkowskiego, wiceprezydenta Łodzi, wszystkich radnych Rady Miejskiej w Łodzi, aktora i łódzkiego animatora Marcela Szytenchelma, dziennikarkę Magdalenę Michalak.

Organizator i pomysłodawca Festiwalu OPP, Fundacja JiM tworzy lepszy świat dla osób z autyzmem. Prowadzi Klinikę Diagnozy i Terapii JiM, Przedszkole, Szkołę Podstawową, Gimnazjum, Szkołę Przysposabiającą do pracy oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej. Razem z osobami dorosłymi z autyzmem i z Zespołem Aspergera tworzy program Silniejsza Dorosłość.

JiM organizuje już ponad 4000 rodziców, opiekunów i self-adwokatów w Kluby JiM, gdzie razem tworzą wielką siłę. JiM tworzy także kampanie społeczne, niosące wiedzę o autyzmie. Więcej o Fundacji na stronie www.jim.org.

Po godz. 12, po losowaniu planowana jest krótka KONFERENCJA PRASOWA. SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Lista fundacji, które można odwiedzić w Manufakturze 10.03:

  1. Fundacja JiM
  2. Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Łódzka –Hufiec Łódź-Bałuty „Promieniści”
  3. Towarzystwo Pomocy Niepełnosprawnym – oddział łódzki
  4. Stowarzyszenie Hospicjum Łódzkie
  5. Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „POKÓJ”
  6. Fundacja „Dom w Łodzi”
  7. Polskie Stowarzyszenie Ludzi Cierpiących na Padaczkę Oddział Łódzki
  8. Stowarzyszenie Łódzkie Hospicjum dla Dzieci
  9. Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Łódzkie
  10. Stowarzyszenie Na Rzecz Rehabilitacji Osób Niewidomych i Słabo Widzących „Spojrzenie”
  11. Stowarzyszenie Młodzieży i Osób z Problemami Psychicznymi, Ich Rodzin i Przyjaciół POMOST
  12. AMBER Fundacja Pomocy Ofiarom Wypadków Drogowych
  13. Fundacja „Pomoc Młodym Diabetykom”
  14. Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Chorych z Zespołem Downa
  15. Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną PSONI, koło w Łodzi
  16. Międzynarodowe Stowarzyszenie Pomocy „Słyszę Serce”
  17. Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals – inspektorat Łódź
  18. Fundacja SŁONIE NA BALKONIE
  19. Fundacja im. Joanny Bednarczyk
  20. Fundacja Kocia Mama
  21. Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami

WWF tym razem dla Karpat

 W sobotę (10.03) w samo południe na rynku Manufaktury zabrzmią bębny – tak samo będzie w 10 innych miastach, które dołączyły do tegorocznej edycji Godziny dla Ziemi WWF.

Tegoroczna edycja Godziny dla Ziemi WWF przebiega pod hasłem „Ratujmy serce Karpat”. Puszcza Karpacka to obszar rozciągający się wzdłuż południowo-wschodnich granic Polski, daleko od dużych miast i skupisk ludzkich. To jedyne miejsce w Polsce, gdzie żyją wszystkie nasze duże drapieżniki –  niedźwiedź, wilk i ryś oraz bardzo rzadkie w skali Europy ptaki, jak orzeł przedni, puszczyk uralski i sóweczka. Jest to już jeden z niewielu obszarów na Starym Kontynencie, gdzie człowiek może odpoczywać w pełnej harmonii z przyrodą. Dlatego WWF walczy, aby najcenniejsze fragmenty Puszczy Karpackiej jako nasze dziedzictwo narodowe, zachować dla przyszłych pokoleń!

Tak, jak to było w poprzednich latach, gdy m.in. organizatorzy zwracali uwagę na konieczność ochrony wilków czy morświnów, tak i tym razem, akcja będzie przeprowadzana równocześnie w 10 miastach. W Łodzi – na rynku Manufaktury. W samo południe wszyscy, którym nie jest obojętny los polskiej przyrody, będą mogli wspólnie zagrać na bębnie pod okiem profesjonalistów.

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent