Ferie zimowe w Muzeum w Nieborowie i Arkadii

niedziela 15.02.2015

Ferie zimowe w Muzeum w Nieborowie i Arkadii

Muzeum w Nieborowie i Arkadii serdecznie zaprasza dzieciaki na przeróżne warsztaty podczas ferii zimowych! W programie m.in. „Tajemnice starej księgi”, „Taniec w kryształowej komnacie” oraz „Tropiciele zimowych ptaków”. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

1 – 15.02.2015

Ferie zimowe w Muzeum w Nieborowie i Arkadii 

01.02.2015 r, Pałac w Nieborowie, godz. 13:00
„Tajemnice starej księgi", dzieci 10-16 lat
Przygoda z książką może być niesamowitą podróżą po odległych czasach. Przekonajcie się o tym podczas zajęć feryjnych. Na warsztatach dowiemy się czym się zajmował średniowieczny skryba,
a jakie zadania należały do kancelisty. Zobaczycie , że odczytywanie średniowiecznego pisma nie jest trudne, jeżeli posiądzie się odpowiedni warsztat. Zaprezentujemy najstarsze książki z nieborowskiego księgozbioru a podczas rozbudowanej części praktycznej proponujemy przednią zabawę
z odkrywaniem tajemnic starej księgi.
Koszt: 12 zł/os

07.02.2015 r, Pałac i Ogród w Nieborowie, godz. 13:00
„W krainie Królowej Śniegu",
dzieci 6- 12 lat
„Królowa śniegu" Hansa Christiana Andersena to jedna z najpiękniejszych opowieści o miłości, przyjaźni, odpowiedzialności za siebie i innych. Zapraszamy wszystkie dzieci na warsztaty do nieborowskiej krainy lodu, do której wprowadzi Was jedna z głównych bohaterek książki Gerda. Podczas zajęć poznamy jej niezwykłych przyjaciół, zasadzimy kwiaty, udamy się na wyprawę nad rzekę, stoczymy walkę z rozbójnikami. A to wszystko po to, aby dotrzeć do Królowej Śniegu, gdzie stoczymy walkę. Czy dobro zwycięży? Czy uda nam się rozmrozić złe serce królowej? Co nas jeszcze czeka? Przyjdź i przekonaj się.
Koszt: 12 zł/os

08.02.2015 r, Pałac w Nieborowie, godz. 13:00
„Taniec w kryształowej komnacie",
dzieci 6-12 lat
„Czy mogę mieć zaszczyt przetańczyć z panią pierwszy taniec lub drugi bądź czwarty?". Sala Biała Pałacu rodziny Książęcej od zawsze tętniła życiem. Ten, kto zamierzał obracać się w towarzystwie, musiała wyuczyć się figur tanecznych. Dlatego młodym zanim pokazali się w świecie wynajmowano nauczycieli tańca, ewentualnie wysyłano na kurs. Taniec jest środkiem do kształcenia sposobu bycia, zachowania, poruszania się. Uczestnicy warsztatów przyswoją tajniki tańca dworskiego. W strojach z epoki zaprezentują wybrany układ taneczny.
Koszt: 12 zł/os

14.02.2015 r, Ogród w Nieborowie, godz. 13:00
„Każdy patyk swoje imię ma- rozpoznanie drzew zimową porą",
dzieci
Nauka rozpoznawania drzew w stanie bezlistnym. Ocena przydatności drzew i krzewów dla zwierząt w okresie zimy.
Koszt: 12 zł/os

15.02.2015 r, Ogród w Nieborowie, godz. 13:00
„Tropiciele zimowych ptaków",
dzieci 6-12 lat
Okres zimowych ferii to dobry czas na poznanie ptaków, które spędzają z nami zimę. Zapraszamy dzieci na wędrówkę, podczas której podejmiemy próbę obserwacji ptaków w naszym ogrodzie, rozpoznawanie ich oraz przeprowadzimy króciutki kurs, jak pomóc ptakom przetrwać zimę.
Koszt: 12 zł/os

www.nieborow.art.pl/ 

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Muzeum w Nieborowie i Arkadii

 ZWIEDZANIE

 

NIEBORÓW  

Więcej

Adres:

Nieborów 232
99-416 Nieborów


Kontakt:

046-838-56-35
http://www.nieborow.art.pl