Ferie zimowe w Muzeum Narodowym w Warszawie

Muzeum Narodowe w Warszawie, al. Jerozolimskie 3 mapa

niedziela 09.02.2020 do niedziela 23.02.2020

15

Ferie zimowe w Muzeum Narodowym w Warszawie

Muzeum Narodowe w Warszawie zaprasza dzieci w podróż do świata sztuki – od starożytności po współczesność. Wspólnie poznamy wspaniałe dzieła, odkryjemy sekrety artystów i wybierzemy się w odległe podróże. Zapraszamy dzieci w wieku 5-12 lat. Czekamy na Was w środy, czwartki, piątki i niedziele o godz. 12.00.

zbiórka w Holu Głównym MNW / bilety: dziecko 15 zł, opiekun 15 zł, obecność opiekuna obowiązkowa / bilety online i w kasie od 4 lutego / brak możliwości kupienia biletu online oznacza, że są niedostępne również w kasie / ok. 80 min / liczba miejsc ograniczona

9 LUTEGO / NIEDZIELA

12.00 Inspiracje

Przechodząc przez muzealne galerie możemy odnieść wrażenie, że niektóre eksponowane tam dzieła są do siebie podobne. Czy oznacza to, że artyści kopiowali swoje obrazy, a może mieli tych samych nauczycieli? Czy artyści mogą malować tak samo? Może bracia Maksymilian i Aleksander Gierymscy wzorowali się na sobie? Uczestnicy spotkania dowiedzą się, co znaczy słowo inspiracja.

12 LUTEGO / ŚRODA

12.00 Zimowe zabawy

Marzycie o białej zimie? Macie ochotę na zabawy na białym puchu? Zastanawiacie się jakich kolorów użyć do namalowania śniegu? Zapraszamy na zabawy wśród zimowych pejzaży!

13 LUTEGO / CZWARTEK

12.00 Wielkie meblowanie

Wyobraźmy sobie, że pewien tajemniczy magnat poprosił nas o umeblowanie swojego pałacu. Podczas zwiedzania Galerii Sztuki Dawnej postaramy się wybrać dla niego odpowiednią zastawę stołową, meble i tkaniny, aby jego siedziba była piękna, wygodna, a zebrane w niej przedmioty służyły rozrywce i nauce.

 

14 LUTEGO / PIĄTEK

12.00 Z wizytą u Matejki

Obrazy Jana Matejki przedstawiają najważniejsze wydarzenia z historii Polski. Przyjrzymy się bliżej jego dziełom. Dowiemy się, skąd Matejko czerpał wiedzę i do czego używał swojego Skarbczyka. Poznamy rodzinę mistrza Jana i ciekawostki z jego życia.

16 LUTEGO / NIEDZIELA

12.00 Świat mitycznych bohaterów

Mity antyczne od zawsze były natchnieniem dla twórców dzieł sztuki. Jak przedstawiano historię bogów, a po czym rozpoznać herosa? Czy wiecie, kim był Zeus, jak wyglądała Atena i jaki problem miał Parys?

19 LUTEGO / ŚRODA

12.00 Moje muzeum

W czasie wędrówki po galeriach porozmawiamy o tym, czym jest muzeum i jakie pełni funkcje. Dowiemy się, kto w nim pracuje i nauczymy się muzealnego słownika. Poznamy różnicę między zabytkiem a eksponatem i odpowiemy na pytanie, czym jest arcydzieło. Na koniec zajęć uczestnicy zaprojektują własne muzeum.

20 LUTEGO / CZWARTEK

12.00 Górskie wyprawy

Góry zawsze inspirowały artystów. Do grona artystów zafascynowanych Tatrami zaliczali się Wojciech Gerson, Stanisław Witkiewicz, Rafał Malczewski. Wspinali się po górach, przecierali nowe szlaki, wędrowali i malowali. Czy ich miłość do gór widać w tworzonych przez nich dziełach sztuki?

21 LUTEGO / PIĄTEK

12.00 W pracowni malarza i rzeźbiarza

Jak wygląda pracownia malarska? Jakimi narzędziami posługuje się rzeźbiarz? Czym jest talent? Jak powstają obrazy? Wspólnie poszukamy odpowiedzi na te pytania i stworzymy własne dzieła sztuki.

23 LUTEGO / NIEDZIELA

12.00 Najmniejsze dzieło sztuki

Talent, kunszt, cierpliwość – to niewątpliwie cechy artystów wykonujących najdrobniejsze nawet dzieła sztuki. Jesteście ciekawi, co stworzyli? Jakiego typu dzieła znajdziemy w muzeum? Odkryjmy nawet najmniejsze sekrety.

Podczas ferii w MNW można również obejrzeć bogate zbiory galerii stałych: Galerii Faras, Galerii Sztuki Średniowiecznej, Galerii Sztuki Dawnej, Galerii Sztuki XIX Wieku oraz Galerii Wzornictwa Polskiego. Zapraszamy również na czasową ekspozycję Wystawa, której nie było… Ignacy Łopieński (1865–1941) – odnowiciel sztuki graficznej.

Godziny otwarcia MNW dla zwiedzających

poniedziałki: nieczynne

wtorki–środy: 11.00–18.00

czwartki: 11.00–20.00

piątki–niedziele: 11.00–18.00

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Narodowe w Warszawie - warsztaty dla dzici i rodzin, warsztaty dla szkół i przedszkoli.

Muzeum Narodowe w Warszawie

 

Zapraszamy na wirtualny spacer po Muzeum Narodowym w Warszawie

 

 

wirtualny spacer

 

 

 

Działy Muzeum:

Zbiory Sztuki Starożytnej

Zbiory Sztuki Wczesnochrześcijańskiej

Zbiory Sztuki Średniowiecznej

Zbiory Sztuki Orientalnej

Zbiory Polskiej Sztuki Nowożytnej

Galeria Malarstwa Polskiego Nowożytnego

Gabinet Miniatur

Zbiory Rysunków i Grafiki Polskiej

Zbiory Sztuki Obcej Nowożytnej

Galeria Malarstwa Europejskiego

Gabinet …

Więcej

Adres:

Al. Jerozolimskie 3
00-495 Warszawa


Kontakt:

0 22 629 30 93, 621 10 31
muzeum@mnw.art.pl
http://www.mnw.art.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:muzeumsztukawarsztaty

Zobacz także