Ferie zimowe w Muzeum Etnograficznym w Krakowie

Ratusz, pl. Wolnica 1
🗺 mapa
📅 poniedziałek 12.02.2018 do piątek 23.02.2018
5 dni 125 PLN, pojedyncze wejście 30 PLN
Ferie zimowe w Muzeum Etnograficznym w Krakowie

Ferie zimowe w MEK, czyli czterogodzinne spotkania twórcze w przestrzeni Muzeum Etnograficznego. Dla dzieci w wieku 6 – 12 lat. Ferie zimowe w MEK, czyli czterogodzinne spotkania twórcze w przestrzeni Muzeum Etnograficznego.

Przeszłość, teraźniejszość, przyszłość… czy da się odbyć podróż do wszystkich tych wymiarów? Tak, jeśli w podróży przez czasoprzestrzeń poprowadzą nas szczególne drogowskazy — przedmioty. Muzealne eksponaty i prywatne bibeloty. Rzeczy małe i duże, niezwykłe i zwyczajne, nowe i stare.

Poznamy miejsce, w którym przedmiotów nie brakuje – Muzeum. Odwiedzimy ukryte w nim zakamarki, na co dzień niedostępne dla zwiedzających. Poszukamy odpowiedzi na pytania o to, co kryją muzealne magazyny, kim jest kustosz, a także jak tworzy się wystawy. Sprawdzimy, czy w muzeum może zmieścić się siedmiometrowa łódź, pięciometrowe sanie i ile metrów ma najwyższy ul. Znajdziemy też muzealną czasoprzestrzeń zabawy i relaksu, by mieć siłę na najważniejsze wyzwanie: stworzenie własnej mini wystawy otwartej przez całe ferie.

Program:

 Tydzień 1 (12-16 lutego)

Pierwszy tydzień poświęcony będzie takim tematom jak: dom, mieszkanie, architektura ludowa i konstrukcje przyszłości. Przyjrzymy się też wnętrzom, mieszkańcom, bywalcom, a nawet domowym czworonogom. Projektowanie, dizajn i eksperymenty fizyczne pomogą nam stworzyć niepowtarzalną wystawę muzealną.

Tydzień 2 (19-23 lutego)

Drugi tydzień w całości poświęcony będzie dzieciom i wszystkiemu temu, co dla nich ważne. Będzie o zabawie, czasie wolnym, ulubionych sportach i superbohaterach. Znajdzie się też miejsce na obowiązki i wyzwania. Nie zapomnimy oczywiście o planach na przyszłość. Kto wie, może o nich nasi młodzi kuratorzy postanowią opowiedzieć na wystawie.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Warsztaty odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 14.00 w budynku Ratusza (pl. Wolnica 1).

Koszt: 5 dni: 125 PLN

Koszt pojedynczego wejścia: 30 PLN

Honorujemy:
Karta Dużej Rodziny – 30 % zniżki dla posiadacza karty
Krakowska Karta Rodzinna (KKR i KKR 3+) – 30  % zniżki dla posiadacza karty

Obowiązują rezerwacje. W przypadku braku rezerwacji, wstęp w miarę wolnych miejsc.

Rezerwacje:
Anna Szelingowska: szelingowska@etnomuzeum.eu, tel. (12) 430 18 27
Olga Błaszczyńska: blaszczynska@etnomuzeum.eu, tel. (12) 430 18 27
lub na naszej stronie internetowej: http://etnomuzeum.eu/wydarzenia/ferie-w-muzeum

W przypadku zgłoszenia mailowego prosimy o wskazanie w treści wiadomości: imienia i nazwiska oraz wieku uczestnika zajęć, daty wybranych warsztatów oraz danych kontaktowych (numer telefonu może okazać się bardzo przydatny w ustalaniu szczegółów rezerwacji).

Patronat medialny:
Miasto Dzieci / Radio Kraków

fot. Marcin Wąsik

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent