Ferie zimowe 2017 z Kinem Dzieci w Kinie Muranów

Kino Muranów, Andersa, Warszawa mapa

poniedziałek 23.01.2017 do niedziela 26.02.2017

Kacper-i-Emma-najlepsi-przyjaciele

Od połowy lutego Kino Muranów zaprasza na wyjątkowe seanse, czyli na Ferie zimowe z Kinem Dzieci. Przez dwa tygodnie, w weekendy i dni powszednie, będziemy grać specjalnie dla najmłodszych widzów. Pokażemy filmy znane z festiwalu Kino Dzieci. Na ekranie pojawią się m.in. Kacper i Emma z zimowymi przygodami i egzotycznym wyjazdem na safari, detektywistyczne zagadki Lassego i Mai i oprószone śniegiem i przepełnione zimową atmosferą zestawy filmów krótkich.

Czeka nas również premiera „Wielkiej wyprawy Molly” (filmu z konkursu trzeciej edycji Kina Dzieci), czyli animacja o przeuroczej Molly Potworowskiej. Do tego mnóstwo zabawy i miłych spotkań!

Repertuar na www.muranow.gutekfilm.pl. W ramach ferii możliwe są również zamówienia specjalnych seansów dla grup filmów z dystrybucji Kino Dzieci Prezentuje (www.dystrybucja.kinodzieci.pl). Kino Muranów, ul. Gen. Andersa 5 Informacje o biletach i rezerwacje: kasa Kina Muranów, tel. (22) 635 25 29

 

REPERTUAR
ZESTAW FILMÓW KRÓTKICH: PŁATEK ŚNIEGU Czas trwania: 63 min W skład zestawu wchodzą następujące filmy: Płatek śniegu, Rosja 2012, 6 min | Mały Gruffalo, Wielka Brytania 2011, 27 min | Mały ptaszek i liść, Swajcaria 2012, 4 min | Śnieg, Francja 2015, 26 min
1/ Płatek śniegu | Snežinka
Reżyseria: Natalia Chernysheva Kraj i rok produkcji: Rosja 2012 Czas trwania: 6 min Wersja językowa: Lektor
Pewnego dnia mały chłopiec z afrykańskiej wioski dostaje tajemniczy list: z koperty wylatuje płatek śniegu. Bohater zaczyna marzyć o tym, by pierwszy raz w życiu zobaczyć śnieg. Jego marzenia się spełniają. Jednak okazuje się, że nie wszyscy są zadowoleni. Afrykańskie zwierzęta zaczynają marznąć. Czy chłopcu uda się uratować sytuację?

 

2/ Mały Gruffalo | Gruffalo’s child Reżyseria: Uwe Heidschötter, Johannes Weiland Kraj i rok produkcji: Wielka Brytania 2011 Czas trwania: 27 min Wersja językowa: Lektor
Gruffalo mieszka w jaskini w lesie wraz ze swoim dzieckiem. Czas, kiedy towarzystwo ojca i przestrzeń jaskini były dla dziewczynki wystarczające, się kończy. Gruffalo próbuje ustrzec córkę przed niebezpieczeństwem czyhającym na nią w lesie, do którego dziewczynka bardzo chce wyruszyć. Opowiada jej historię o Wielkiej Złej Myszy. Dziewczynka jednak nie zważa na przestrogi ojca i udaje się w podróż po ciemnym i przerażającym lesie.
3/ Mały ptaszek i liść | Der kleine Vogel und das Blatt Reżyseria: Lena von Dohren Kraj i rok produkcji: Szwajcaria 2012 Czas trwania: 4 min Wersja językowa: Lektor
W zasypanym śniegiem lesie na gałęzi wisi ostatni jesienny liść. Mały ptaszek chce go podlać, ale liść odrywa się od drzewa i unosi się na wietrze, wirując w zimowej scenerii lasu. Do tańca przyłącza się zachwycony ptaszek, ale ognistoczerwony lis już czyha za drzewem. Czy ptaszkowi uda się uniknąć niebezpieczeństwa?

 

4/ Śnieg |Neige Reżyseria: Antoine Lanciaux, Sophie Roze Kraj i rok produkcji: Francja 2015 Czas trwania: 26 min Wersja językowa: Lektor
Śnieg przykrył caluteńkie miasto. Tak grubą warstwą, że wszystkie ulice są zamknięte. Nie wiadomo skąd nagle pojawia się cała rodzina Inuitów. Wszyscy odśnieżają, a oni już zbudowali igloo i spokojnie łowią w przerębli. I chociaż we francuskim miasteczku nikt nie mówi ani słowa w ich języku, ani żadne z nich nie rozumie francuskiego, i tak pomogą sobie nawzajem, tak jak pomagają sobie Simeon i Kuduluk – nowi, najlepsi przyjaciele.
KACPER I EMMA NA SAFARI | KARSTEN OG PETRA PÅ SAFARI
Reżyseria: A. L. Næss Kraj i rok produkcji: Norwegia 2015 Czas trwania: 75 min Wersja językowa: Lektor Czwarta część znanej i lubianej serii przygód Kacpra i Emmy od stycznia w kinach! Tym razem para przedszkolaków jedzie do Afryki!Najlepsi przyjaciele, Kacper i Emma, i ich pluszowi towarzysze – Leo i Pani Królik
– spędzają wakacje w Afryce. Mama Emmy pomaga przyjaciółce w klinice dla zwierząt. Wiecie, ile tam można spotkać dzikich zwierząt? Może będą strusie, albo żyrafy, albo… kto tam jest? Gdy przyjaciele ruszają z nowopoznaną koleżanką, Tiri i jej pluszowym Żółwiem na safari, wpadają na trop uprowadzonego lwiątka. Chcąc mu pomóc, przywożą je do kliniki. Tylko że zwierzątko czuje się coraz gorzej – smutnieje z każdą chwilą i nie chce jeść. Nic nie pomaga. Gdy Emma odkrywa, że młody lew tęskni za swoją mamą, całą drużyną ruszają na jej poszukiwania. Czy im się uda?
KACPER I EMMA – ZIMOWE WAKACJE | KARSTEN OG PETRA PA VINTERFERIE
Reżyseria: Arne Lindtner Næss Kraj i rok produkcji: Norwegia 2014 Czas trwania: 73 min Wersja językowa: Dubbing
Kacper i Emma, a wraz z nimi Leo i Pani Królik, spędzają ferie zimowe u dziadka dziewczynki. Wyjazd z domu oznacza tęsknotę za rodzicami i oswojenie się z nowym miejscem, ale bohaterowie przełamują początkowe obawy. Ferie okazują się wspaniałym czasem na naukę jazdy na nartach i zabawy w wybudowanym specjalnie dla nich igloo. Wszystko się zmienia, gdy pojawia się Peter, który ma wiele talentów i bardzo imponuje Emmie. Kacper próbuje podjąć rywalizację. Czy to dobra droga, by zaimponować przyjaciółce?
KACPER I EMMA – NAJLEPSI PRZYJACIELE| KARSTEN OG PETRA BLIR BESTEVENNER
Reżyseria: Arne Lindtner Næss Kraj i rok produkcji: Norwegia 2013 Czas trwania: 74 min Wersja językowa: Dubbing Kacper właśnie przeprowadził się z rodziną do nowego domu i pełen obaw czeka na początek nauki w przedszkolu. Pierwszą osobą, którą tam poznaje, jest Emma, która niedługo będzie świętować swoje piąte urodziny. Kacper i Emma oraz ich pluszowi towarzysze – Leo i Pani Królik – spędzają ze sobą każdą wolną chwilę, a dzięki wspólnym przygodom dowiadują się, czym jest przyjaźń. Kacper i Emma to przeplatana piosenkami i animowanymi fragmentami opowieść o przyjaźni, ale i o trudnościach związanych z życiem pięciolatków.
ZESTAW FILMÓW KRÓTKICH: KIM JESTEM? Czas trwania: 63 min W skład zestawu wchodzą następujące filmy: Wygląd, Dania 2014, 3 min | Jestem Tajem, Dania 2013, 30 min | O mamie, Rosja , 7 min | Dziewczynka w króliczej masce, Australia 2015, 6 min | Anatol i jego rondelek, Francja 2014, 5 min Kim jestem? – to bardzo trudne pytanie. Jest tyle rzeczy, które należy wziąć pod uwagę: czy jest się wysokim, czy niskim, jaki ma się kolor oczu, skąd się pochodzi, czy jest się towarzyskim, czy nieśmiałym, wrażliwym bardzo, umiarkowanie, czy niezbyt. No i kim się jest dla innych: przyjacielem, tramwajarzem, mamą? A Wy, kim jesteście?

 

1/ Wygląd | Looks Reżyseria: Susann Hoffmann Kraj i rok produkcji: Dania 2014
Czas trwania:3 min Wersja językowa: Bez dialogów Wszystkie zwierzątka w lesie są kolorowe – jeleń, miś, sarna i borsuk. Szary jest tylko ryś. I nie byłby to pewnie problem, bo przecież to nic złego nie być kolorowym, gdyby nie to, że wszyscy rysiowi dokuczają. Nawet jak się bardzo starał dopasować, to i tak się z niego wyśmiewali. Ryś im teraz wszystkim pokaże: nic a nic się nie będzie przejmował, będzie szarobury i groźny i też się będzie wyśmiewał i będzie super. Tylko co to za przyjemność, dokuczać innym i żartować z nich, a nie z nimi? Co teraz, rysiu?

 

2/ Jestem Tajem | I am Thai Reżyseria: Kaspar Astrup Schröder Kraj i rok produkcji: Dania 2013 Czas trwania: 30 min Wersja językowa: Napisy Czasem jest się więcej niż jednej narodowości. Tak jest na przykład ze Stormem – jegomama jest Tajką, a tata Duńczykiem. A Storm? Storm jeździ tuk-tukiem do przedszkola, bawi się z tatą w parku, zwiedza starożytne świątynie, odwiedza przyjaciół, bawi się z żabą i poznaje nowy, ekscytujący świat, do którego właśnie się przeprowadził. Kim jest Storm?

3/ O mamie | About a Mother Reżyseria: Dina Velikovskaya Kraj i rok produkcji: Rosja Czas trwania: 7 min Wersja językowa: Bez dialogów Mama ma przepiękne długie włosy, trzech synów i pełne ręce roboty. Musi dzieciaków pilnować, troszczyć się o nie i karmić, ubierać, przytulać i chronić… Lista jest długa. I koniecznie musi zawsze wiedzieć jak im pomóc i mieć na wszystko radę. Bo mama taka już jest, że wszystko chciałaby synom dać – cały swój czas, całe włosy, całą siebie.

 

4/ Dziewczynka w króliczej masce | Bunny New Girl Reżyseria: Natalie van den Dungen Kraj i rok produkcji: Australia 2015 Czas trwania: 6 min Wersja językowa: Lektor Pierwszy dzień w szkole nigdy nie jest łatwy. Ale dla małej Annabelle jest chyba nawet trudniejszy niż dla innych. Czy ją polubią, czy uda się jej znaleźć przyjaciół? Ukryta za zrobioną z papierowego talerzyka maską królika, Annabelle wkracza do nowej klasy. Co ona tam chowa? Może wcale nie wygląda jak człowiek. A może wcale nie jest taka inna?

 

5/ Anatol i jego rondelek | La petite casserole d’Anatole Reżyseria: Éric Montchaud Kraj i rok produkcji: Francja 2014 Czas trwania: 5 min Wersja językowa: Lektor Anatol ma swój ulubiony czerwony rondelek, który wszędzie ze sobą zabiera. A właściwie to ciągnie za sobą na sznurku. Czerwony rondelek ma na Anatola niezwykły wpływ: chłopiec staje się dzięki niemu wrażliwy i umie wyrażać siebie: mówi to, co czuje i maluje to, co czuje. Ale kiedy rondelka nie ma w pobliżu, chłopiec strasznie się wścieka i okropnie płacze. Czy Anatol nauczy się żyć ze swoim rondelkiem?

 

JILL I JOY | ONNELI JA ANNELI
Reżyseria: Saara Cantell Kraj i rok produkcji: Finlandia 2014 Czas trwania: 80 min Wersja językowa: Lektor Jill i Joy to film o przyjaźni i magii, którą znaleźć można w codziennym życiu. Adaptacja książki Marjatty Kurenniemi to historia dwóch dziewczynek, które spędzają razem wakacje. Są niemal niewidoczne dla zabieganych i zapracowanych rodziców, więc same organizują sobie czas. A że nie wszystko w filmie musi być oczywiste, w Jill i Joy zaczyna działać magia. Dziewczynki zamieszkują w maleńkim domku stworzonym specjalnie dla nich, spotykają barwnych i niezwykłych sąsiadów, wspólnie z nimi przeżywają serię tajemniczych przygód. Czy któreś z rodziców zorientuje się wreszcie, że dziewczynki się wyprowadziły? Czy dorośli odnajdą magiczną kryjówkę Jill i Joy i poświęcą dziewczynkom swoją uwagę i czas? Saara Cantell, reżyserka filmu: „Najważniejszą rzeczą dla mnie jako reżyserki jest ciepłe i zabawne spojrzenie na świat. Rzeczy nie są wytłumaczalne. Widzowie mogą cieszyć się magią. Głównym tematem w Jill i Joy jest moc wyobraźni i poczucia wspólnoty. To dla mnie najważniejsza rzecz w filmie dla dzieci”.

 

HOKUS-POKUS, ALBERCIE ALBERTSONIE | HOKUS POKUS ALFONS ÅBERG Reżyseria: Torill Kove Kraj i rok produkcji: Norwegia 2013 Czas trwania: 72 min Wersja językowa: Dubbing Opowieść o dorastaniu, odpowiedzialności, magii i o tym, że marzenia się spełniają w najmniej oczekiwany sposób. Chłopiec marzy o posiadaniu psa, ale jego tata uważa, że jest na to zdecydowanie za wcześnie. Albert jest przekonany, że do spełnienia marzenia można użyć magicznych sztuczek, w których świat wprowadza go zaprzyjaźniony magik. Okazuje się jednak, że to nie takie łatwe, jak by się mogło wydawać.
WIELKA WYPRAWA MOLLY | MOLLY MONSTER Reżyseria: M. Bruhn, M. Ekbladh, T. Sieger Kraj i rok produkcji: Niemcy 2016
Czas trwania: 70 min Wersja językowa: Dubbing Wielka wyprawa Molly to pierwszy pełnometrażowy film o przygodach rodziny państwa Potworów – Mamy, Taty i małej Molly, i jej przyjaciela, Edisona – bohaterach animowanego serialu o tym samym tytule. Molly już wkrótce przestanie być jedynaczką. Nie będzie jakąś tam starszą siostrą – będzie najlepszą starszą siostrą na świecie. Zrobiła już nawet dla brata czapkę, żeby był mu ciepło, gdy już się wykluje. Rodzice Molly, państwo Potworowie, wyruszają w podróż na odległą wyspę, na której przychodzą na świat wszyscy członkowie klanu potworów. Tata ma przed sobą jeszcze trochę wysiadywania. O nie! Zapomnieli o czapce! Molly i jej nakręcany zabawkowy przyjaciel, Edison, wyruszają na wielką wyprawę – przed nimi wiele wspaniałych przygód i ogromne wyzwania.

 

PREMIERA
24 lutego 2017

PTYŚ I BILL | BOULE ET BILL Reżyseria: A. Charlot, F. Magnier Kraj i rok produkcji: Belgia 2013 Czas trwania: min Wersja językowa: Dubbing Bill to rudy, niesforny spaniel, który marzy o nowym domu. Ptyś to rudowłosy chłopiec, który marzy o tym, by mieć psa. Ich spotkanie to początek niezwykłej przyjaźni i wielu zabawnych przygód, które nie raz wpędzą Billa i Ptysia w tarapaty.
ZESTAW: GRUFFALO (GRUFFALO + MAŁY GRUFFALO) 1/ Gruffalo | Gruffalo Reżyseria: Max Lang, Jakob Schuh, Jakob Schuh Kraj i rok produkcji: Wielka Brytania 2009 Czas trwania: 24 min Wersja językowa: Lektor Wiewiórka opowiada dzieciom historię myszy wędrującej przez las w poszukiwaniu żołędzi. W obronie przed lisem, który ma na nią chrapkę, wymyśla Gruffalo – stwora ze strasznymi kłami i ostrymi pazurami. Lis ucieka, a mysz może spokojnie iść dalej. Tak samo broni się przed sową i wężem, za każdym razem dodając nowe szczegóły do opisu wymyślonego potwora Gruffalo. Czy aby na pewno wymyślonego? Okazuje się, że niekoniecznie, bo Gruffalo we własnej osobie staje na ścieżce myszy. 2/ Mały Gruffalo |Gruffalo’s child Reżyseria: Uwe Heidschötter, Johannes Weiland Kraj i rok produkcji: Wielka Brytania 2011 Czas trwania: 27 min Wersja językowa: Lektor Gruffalo mieszka w jaskini w lesie wraz ze swoim dzieckiem. Czas, kiedy towarzystwo ojca i przestrzeń jaskini były dla dziewczynki wystarczające, się kończy. Gruffalo próbuje ustrzec córkę przed niebezpieczeństwem czyhającym na nią w lesie, do którego dziewczynka bardzo chce wyruszyć. Opowiada jej historię o Wielkiej Złej Myszy. Dziewczynka jednak nie zważa na przestrogi ojca i udaje się w podróż po ciemnym i przerażającym lesie.

 

 

BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. SEKRET RODZINY VON BROMS | LASSE-MAJAS DETEKTIVBYRÅ – VON BROMS HEMLIGHET Reżyseria: Pontus Klänge, Walter Söderlund Kraj i rok produkcji: Szwecja 2013 Czas trwania: 80 min Wersja językowa: Lektor Lasse i Maja, młodzi detektywi z Valleby, rozpoczynają kolejne śledztwo. Spróbują dowiedzieć się, co może kryć w sobie tajemnicza szkatułka, pamiątka rodziny von Broms. Pewnego dnia nie tylko tajemnicza szkatuła znika, ale też zaczynają ginąć rodowe pierścienie rodziny von Broms. Jak Lasse i Maja poradzą sobie z tą zagadką? Kto zabrał pamiątkę i czy uda się ją otworzyć?

BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. CIENIE NAD VALLEBY | LASSE-MAJAS DETEKTIVBYRÅ – SKUGGOR ÖVER VALLEBY Reżyseria: Pontus Klänge, Walter Söderlund Kraj i rok produkcji: Szwecja 2014 Czas trwania: 80 min Wersja językowa: Lektor Lasse i Maja spróbują pomóc swemu przyjacielowi policjantowi, rozwiązując zagadkę kryminalną. Sprawa z każdą chwilą staje się trudniejsza i bardziej niebezpieczna. Jak zakończy się próba schwytania Cienia Sztuki? Jedno jest pewne – nic nie jest takie, jakie się wydaje. Młodzi detektywi muszą wykorzystać swój spryt i umiejętność logicznego łączenia drobnych faktów oraz przechytrzyć nieuczciwych dorosłych.

BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. STELLA NOSTRA | LASSE-MAJAS DETEKTIVBYRÅ – STELLA NOSTRA Reżyseria: Pontus Klänge, Walter Söderlund Kraj i rok produkcji: Szwecja 2015 Czas trwania: 80 min Wersja językowa: Dubbing
W Valleby trwają gorączkowe przygotowania do ślubu dwojga właścicieli miejscowej kawiarni – Dina i Sary. Lasse i Maja pomagają swoim przyjaciołom z kawiarni w przygotowaniach do uroczystości. Kiedy jednak do Valleby przybywają krewni pary młodej, okazuje się, że należą do zwalczających się nawzajem sycylijskich mafii. Na dodatek z sejfu ginie drogocenny klejnot jednej z rodzin. Czy Lassemu i Mai uda się zapobiec wojnie mafii w Valleby oraz doprowadzić do ślubu Sary i Dina?
SYN WINNETOU | WINNETOUS SOHN Reżyseria: A. Erkau Kraj i rok produkcji: Niemcy 2015 Czas trwania: 90 min Wersja językowa: Lektor Max może nie wygląda – jest dość niski, pulchny, ma blond włosy i bardzo bladą cerę – ale duchowo od najmłodszych lat jest stuprocentowym Indianinem. W końcu w dniu jego narodzin ojciec zawiesił mu na szyi pióro orła. Przed nim niesamowita okazja, żeby pokazać światu swoją indiańską stronę – rozpoczął się casting do roli syna Winnetou. Trening będzie prawdziwym wyzwaniem – pod okiem przyjaciela z obozu dla młodych Indian, Mortena, Max będzie szkolił się w jeździe konnej, łapaniu na lasso i chodzeniu po rozgrzanych węglach. A jeszcze trzeba zapamiętać rolę. I jeszcze przypomnieć tacie, co to znaczy być prawdziwym Indianinem i sprawić, że rodzice znowu będą razem, tym razem na zawsze. Nie będzie łatwo, ale dumni Indianie nigdy się nie poddają. Howgh!

RABARBAR | RABARBER Reżyseria: M. de Cloe Kraj i rok produkcji: Holandia 2014 Czas trwania: 70 min Wersja językowa: Lektor Czasem małżeństwo nie jest do końca życia. Tata Siema przekonał się o tym już dwa razy. Mama Winnie też wie to z doświadczenia. Dzień ich ślubu coraz bliżej, ale wydaje się, że nic z tego nie będzie – o wszystko się kłócą. I o to, gdzie jechać na miesiąc miodowy i o to, co zjeść na obiad. Winnie i Siem postanawiają im pomóc. Jeżeli ich rodzicom ma się udać, muszą tylko przestrzegać dziesięciu prostych zasad. Chociaż lokalny psycholog wcale nie uważa, że wskazówkami można coś zdziałać, Winnie i Siem, z pomocą swoich przyrodnich rodzeństw, kręcą wielki film instruktażowy – czy to wystarczy, żeby małżeństwo rodziców doszło do skutku?

WOJNA NA DESKI | BOUWDORP Reżyseria: Margien Rogaar Kraj i rok produkcji: Holandia 2014 Czas trwania: 87 min Wersja językowa: Lektor Zbliżają się wakacje. Ziggy i Bas jak co roku biorą udział w letnim obozie i konkursie na budowę najwyższej drewnianej fortecy. Seria nieporozumień doprowadza jednak do sporu między chłopcami. Najlepsi przyjaciele staną się przeciwnikami, a walka toczyć się będzie o znacznie więcej niż tylko o najwyższą obozową konstrukcję. Reżyser umiejętnie pogłębia problem, ukazując, jak wiele czynników składa się na zaistnienie sporu. Widz ma jednak nadzieję, że dla chłopców wygrana to nie wszystko i że dużo ważniejsza jest przyjaźń.

SEKRETY WOJNY | OORLOGSGEHEIMEN Reżyseria: Dennis Bots Kraj i rok produkcji: Holandia 2014 Czas trwania: 95 min Wersja językowa: Lektor Jest rok 1943. Chociaż Holandia już od trzech lat jest pod nazistowską okupacją, dla Tuura i Lamberta, dwunastoletnich najlepszych przyjaciół, II Wojna Światowa jest czymś odległym – biegają po lasach z wystruganą z drewna bronią, chowają się w jaskiniach i dzień w dzień chodzą do szkoły. Tylko czasem muszą zejść do piwnicy, żeby ukryć się przed nalotem. Z czasem jednak wojna, ta prawdziwa, dociera i do ich miasta. Rodzina Tuura angażuje się w ruch oporu, podczas gdy tata Lamberta współpracuje z nazistami i namawia syna, by wstąpił do Hitlerjugend. Na przekór dzielącym ich rodziny różnicom, Tuur i Lambert pozostają przyjaciółmi. Jednak gdy do klasy chłopców dołącza Maartje, wszystko się zmienia. Zazdrość dzieli przyjaciół, a współpraca rodziny z nazistami odsuwa od Lamberta kolegów. Odtrącony, osamotniony chłopiec zdradza niewinny z pozoru sekret. Wszystko zmierza do nieuchronnej katastrofy.
DZIĘKUJEMY

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Adres:

ul. Gen. Andersa 5
00-147, Warszawa


Kontakt:

(22) 635 25 29
muranow@gutekfilm.pl
http://www.muranow.gutekfilm.pl

 
ZOBACZ TAKŻE:filmzima