Ferie z witrażem – zajęcia plastyczne

Muzeum i Pracownia Witrażu, al. Krasińskiego 23 mapa

środa 29.01.2020 do piątek 07.02.2020

31

Ferie z witrażem - zajęcia plastyczne

W trakcie ferii zapraszamy na codziennie zwiedzanie warsztatu i zajęcia plastyczne dla dzieci w wieku 5-12 lat. Zaczynamy o godz. 10.00.

Cena: 31 zł – pierwsze zajęcia (zwiedzanie + warsztaty), 21 zł – każde kolejne (same warsztaty), 85 zł – karnet na 4 zajęcia (w tym jedno zwiedzanie i 4 dowolne warsztaty).

Rezerwacje (konieczne) wyłącznie e-mailowo: info@muzeumwitrazu.pl W temacie maila prosimy podać datę poranka, w treści imię i wiek dziecka.

Dzieci zapo­znają się z takimi poję­ciami jak żywe muzeum, warsz­tat, witraż. W trakcie zwiedzania obserwują mistrzów witrażowych podczas pracy, mogą wziąć do ręki narzędzia i pędzle oraz pomalować na próbę element witrażu. Po zwiedzaniu zapraszamy dzieci na warsztaty. Dzieci, które uczestniczyły już w oprowadzaniu mogą przyjść na same warsztaty, które rozpoczynają się o 10.45.

Na zwiedzanie Muzeum zapraszane są same dzieci, bez opiekunów. Rodzice i dziadkowie mogą poczekać na swoje pociechy w muzealnej kawiarni, gdzie potem mogą uczestniczyć razem z nimi w warsztatach. Jeżeli będą chętni o 10.30 odbędzie się osobne oprowadzanie dla dorosłych.

Tematy zajęć:

29.01 – ​Gwieździste niebo. „Gwieździste niebo” to tytuł słynnego obrazu niderlandzkiego malarza Vincenta Van Gogh. Podczas tych warsztatów ,najpierw zapoznamy się z „gwieździstymi” przykładami w sztuce, a następnie wykonamy własne.

30.01 – Lampiony Szklane kule ozdobimy kolorowymi bibułkami wykorzystując różne motywy. Po zapaleniu świeczki wewnątrz otrzymamy piękne lampiony, które ozdobią nasze pokoje wieczorową porą.

31.01 – Wirujące śnieżynki. Inspirując się zimową aurą zrobimy ozdobne śnieżynki z różnokolorowego papieru.

4.02 – Średniowieczne rozety-piękne, średniowieczne okienne róże. Podczas warsztatów najpierw zapoznamy się z kilkoma przykładami średniowiecznych rozet, by następnie wykonać je za pomocą czarnej tektury i różnokolorowych bibułek.

5.02 – Inspirując się mistrzami – Chagall Po krótkim zapoznaniu się z twórczością Chagall’a, z pomocą papieru do pieczenia i kolorowych bibułek wykonamy własne witraże inspirowane stylem artysty.

6.02 – Malarskie zdrapki. Spod czarnej karty papieru mogą niespodziewanie wyjrzeć kolorowe stwory! Inspirując się specjalistyczną techniką malowania witraży, dzieci wykonają swoje własne, fantastyczne prace

7.02 – Kto zacz on? Kameleon! ​W Muzeum Witrażu wszechobecny jest kolor, którym szczyci się też… kameleon! Dzieci będą miały okazję przygotować własne, zmieniające barwy papierowe gady.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Ferie z witrażem – zajęcia plastyczne

Pracownia i Muzeum Witrażu

Pracownia i Muzeum Witrażu to wyjątkowa instytucja na polskim i światowym rynku kulturalnym.

Jest efektem nowatorskiej koncepcji - mieści w swoich wnętrzach zarówno działającą od ponad stu lat roku pracownię witrażu, w której artyści …

Więcej

Adres:

al. Krasińskiego 23, 31-111 Kraków

Kontakt:

(012) 512 937 979
info@muzeumwitrazu.pl https://
http://muzeumwitrazu.pl