Ferie z Teatrem Formy w Teatrze Praska 52

Ferie z Teatrem Formy w Teatrze Praska 52

Teatr Praska 52, ul. Praska 52
🗺 mapa
📅 poniedziałek 14.01.2019 do piątek 18.01.2019
20 zł
Ferie z teatrem formy

Teatr Praska 52 (Klub Praska 52) zaprasza na nietypowe ferie. Ferie z teatrem formy!

14 stycznia (pn), godz. 12.00
Gino i Suzi, czyli kochaj sąsiada swego jak siebie samego” – Trupa Komedianty (Kraków)

Spektakl bez słów, oparty na pantomimie.
Bohaterowie to dwójka klaunów, którzy mieszkając po sąsiedzku są na siebie niejako skazani. Ponieważ są to dwie różne, czasem skrajnie różne osobowości i charaktery, ich współ-mieszkanie rodzi mnóstwo zabawnych sytuacji, gagów i zwariowanych pomysłów, nawiązujacych momentami do burleski czy kina niemego.

Spektakl bez ograniczeń wiekowych

15 stycznia (wt) godz. 11.00
„Baśń o szczęściu” – Trupa Komedianty (Kraków)
+możliwość zamówienia warsztatów za dodatkową opłatą (Temat warsztatów: Czym jest maska? Jak działać z maską na scenie?)
„Baśń o szczęściu“ to alegoryczna opowieść o dwóch rycerzach poszukujących Czterolistnej Koniczyny, która ma przynieść nieograniczone szczęście swojemu znalazcy. Wyruszają razem do Zaklętego Lasu, ale tylko jeden z nich może ją odnaleźć…
W spektaklu zostały wykorzystane różnorodne środki wyrazu: maska, teatr formy, pantomima, teatr ruchu. Zabawa konwencją odkrywa prawdziwą siłę teatru – umowność. Całości dopełnia niezwykła muzyka oraz gra świateł. Dwoje aktorów na oczach widzów przeistacza się w kolejne postacie opowiadając o nadziei, rozczarowaniu, lęku, gniewie, zazdrości i decyzjach, które nieustannie trzeba podejmować. Scenariusz powstał na podstawie książki „Szczęście czy fart“ Aleksa Rovira Celma oraz Fernanda Trias de Bes.

16 stycznia (śr) godz.11.00
„Kazio Sponge Show dla Dzieci” – Anna Makowska-Kowalczyk (Wrocław)

Bajka zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. KAZIO SPONGE to nie tylko lalka – to postać, która potrafi zawładnąć sercami widowni w każdym wieku. Jedni mówią o nim, że jest kochanym i uroczym zbójem, inni uważają go za małego cwaniaczka. A Kazio jest zrobiony z gąbki i sam o sobie mówi, że jest freakiem i hipsterem.

Kazio Sponge to dziecko Wydziału Lalkarskiego we Wrocławiu stworzone i ożywiane przez Annę Makowską –Kowalczyk. Ma 52 centymetry wzrostu i zaawansowaną wadę wymowy. To złodziej serc z niewyparzoną gębą. Kazio kocha ludzi, a jego główną cechą jest szczerość aż do bólu – nawet o swoich kompleksach mówi otwarcie nieświadomie czyniąc z nich atut. Jest dżentelmenem, bywalcem, „celebrytą”, królem ciętej riposty, gadułą i fachowcem w wyrażaniu opinii na każdy – bez wyjątku – temat. Mówi, że ma serce z gąbki i jest w nim miejsce dla każdego, bo przecież gąbka wiele chłonie. KAZIO SPONGE to więcej niż lalka.

17 stycznia (czw), godz. 12.00

„Kurnik Kultury– Teatr Lalka w Trasie (Zielona Góra)
+możliwość warsztatów za dodatkową opłatą (temat: czym jest lalka, animacja przedmiotu, animacja lalki)
Spektakl dla dzieci i dla dorosłych. Spektakl o dzieciach i o dorosłych. Spektakl autorski: Anna Olechnowicz-Lachowska i Kamil Lachowski sami napisali tekst, muzykę, wykonali scenografię oraz lalki.
Spektakl jest opowieścią o kurnikowej podróży Pani Kury i Pana Kury. To opowieść, w której afirmowane są takie wartości jak odwaga, miłość, przyjaźń. Spektakl, z którego dzieci dowiadują się, że szczęście to niekoniecznie musi być wielka wyprawa w dalekie kraje, że czasem szczęście kryje się tuż za rogiem, a czasem trzeba po nie sięgnąć w głąb siebie.
Oficjalna premiera spektaklu: wrzesień 2017 r. na V Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Dla Dzieci DZIECINADA we Wrocławiu.
Wykonawcy: aktorzy Teatru Klinika Lalek oraz Kabaretu Rewers.

18 stycznia (pt) godz. 11.00
„Skrzaty” – Teatr Figurki (Kraków)
O spektaklu:
Kiedyś wszystko wyglądało inaczej: ludzie znali skrzaty, a skrzaty dobrze znały ludzi… Zazdrosne trolle nie mogły jednak tego znieść. Tak długo gnębiły skrzaty, że te musiały zupełnie się ukryć. I udało im się to doskonale. Dorośli są nawet przekonani, że skrzaty zupełnie zniknęły. Teraz mało kto potrafi odróżnić krasnoludka od skrzata.
Bo co my w ogóle o skrzatach wiemy? Jeśli odpowiedź brzmi: nic, to zapraszamy na wykład profesora Wróbla na temat zwyczajów i obyczajów skrzatów leśnych. Opowieść zrealizowana jest w technice teatru cieni i często połączona z warsztatami.
Koncepcja: Mateusz Wróbel, Dagmara Żabska
Wykonanie: Mateusz Wróbel
Scenografia: Agnieszka Polańska

Teatr Figur powstał w 2007 r. jako niezależny teatr lalek, działa na trzech polach: teatralnym, społecznym, edukacyjnym. Korzysta ze środków teatru formy: cieni, lalek, animacji przedmiotu.
Jedyny w Polsce profesjonalny teatr cieni. Grają na międzynarodowych festiwalach, w Seulu, Bagdadzie, Waszyngtonie.
Eksperymentowali ze źródłami światła, materiałami, technikami animacji, zrobili cienie 3D, znikające lalki, wykorzystują filtry polaryzacyjne, kolorowe odbicia, multiplikacje.
Założycielka i szefowa Dagmara Żabska, stypendystka ministra kultury 2016

Bilety: 20 zł/os
Cena z warsztatami: 15.01. – 30 zł/os, 17.01. – 40 zł/os
Opiekunowie (1 na 10 dzieci) – wstęp gratis

Spektakl od lat 3

Kontakt: biuro Teatru Praska 52, tel. 519 309 358, mail: ewa.trzewicarz@ckpodgorza.pl

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent