Ferie z Książką: Literacki Kinematograf. Katowice

Miejskie Biblioteki Publiczne w Katowicach mapa

poniedziałek 13.01.2020 do piątek 24.01.2020

Ferie z Książką: Literacki Kinematograf. Katowice

Inicjatywa Ferie z Książką  po raz trzydziesty zagości w progach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach. Podczas zimowych dni wprowadzimy w ruch słowa, poznamy tajniki sztuki teatralnej i zajrzymy za kulisy kinowych produkcji. A wszystko to dzięki oddziaływaniu Literackiego Kinematografu. Najgłośniejsze spektakle, grane na deskach teatrów świata, czy nagradzane filmy nie byłyby tak spektakularne, gdyby jako pierwowzór ich twórcom nie posłużyły książki.

W rolach głównych wystąpią: Justyna Styszyńska (ilustratorka, graficzka. Jest autorką serii książek Zwykli-niezwykli mieszkańcy Lasu, Łąki, i Biegunów jak i zeszytów z serii Idol o Marii Skłodowskiej-Curie, Fridzie Kahlo czy Poli Negri), AGNIESZKA AYŞEN KAIM (tłumaczka języka tureckiego, turkolożka, opowiadaczka ze Stowarzyszenia „Grupa Studnia O.”, zajmującego się badaniem i praktykowaniem sztuki przekazywanej ustnie, autorka Bahar znaczy wiosna), Katarzyna Prudło (aktorka Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum, autorka wierszy dla dzieci).

Zapraszamy do wybranych filii młodych niedorosłych (7-12 lat) na spotkania ze słowem, warsztaty i zabawy literackie. Ferie z Książką 13-17 stycznia oraz 20-24 stycznia w wybranych filiach bibliotecznych.

Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z informacjami dotyczącymi tematyki i godzin rozpoczęcia spotkań w poszczególnych filiach bibliotecznych. Wszystkie zajęcia są bezpłatne. Organizator nie zapewnia biletów komunikacji miejskiej oraz biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Do udziału w zajęciach obowiązują zapisy oraz pisemna zgoda rodziców.

Filie prowadzące akcję zastrzegają sobie prawo do zmiany tematyki spotkań lub godzin ich trwania. Informacje o aktualnych planach zajęć, uwzględniające również ewentualne zmiany, dostępne są w filiach.
Więcej informacji o akcji: www.mbp.katowice.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie