Ferie z Groteską!

online mapa

poniedziałek 11.01.2021 do niedziela 17.01.2021

Ferie z Groteską!

W drugim tygodniu ferii zimowych 2021 Teatr Groteska zaprasza na wyjątkowe warsztaty dla dzieci. Będą to dwie propozycje: „O wyobraźni – czyli to czego nie widać w teatrze, a jest ważne” Mai Kubackiej oraz „Warsztaty skarpetkowe” przygotowane przez aktorów: Dominikę Guzek, Bartłomieja Olszewskiego i Jakuba Popławskiego.

Warsztaty mają zachęcić do tego, aby bawić się i uczyć kreatywnie, wykorzystując to co każdy ma w domu i przede wszystkim własną wyobraźnię! Krótkie warsztaty z Groteski mają zachęcić dzieci do działania, stać się dla nich inspiracją, aby bawić się bez komputerów i innych nośników elektronicznych!

O wyobraźni – czyli to czego nie widać w teatrze, a jest ważneMai Kubackiej to odautorska propozycja oparta w całości na osobistym doświadczeniu pracy z wyobraźnią jako aktorki, instruktorki teatralnej, a także aktorki podejmującej realizacje reżyserskie. Warsztaty mają zachęcić młodych widzów do pobudzania wyobraźni, do pracy z wyobraźnią bez obciążenia stresem „pustki w głowie”. Zbudowane są w przejrzysty sposób, zrealizowane prostymi środkami i przy pomocy czytelnych elementów w konsekwentnej estetyce. „To czego nie widać w teatrze, a jest ważne” to cykl o charakterze pogadanek wykorzystujących pierwotną gamę narzędzi twórczych (relacje osobiste, zdjęcia, kolaże, plansze prezentacji, pisanie, realne prezentacje w rzeczywistości – krótkie ujęcia filmowe, czy elementy animacji poklatkowej).

Warsztaty skarpetkowe” przygotowali aktorzy występujący w najnowszej realizacji Teatru Groteska – „Niesamowitych przygodach dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” w reżyserii Lecha Walickiego (premiera: wrzesień 2020). Będą to warsztaty ruchowe, aktorskie i wokalne w jednym. Bartłomiej Olszewski, Jakub Popławski i Dominika Guzek pokażą jak można bawić się skarpetkami, tworzyć teatr skarpetkowy i poznawać oraz przekazywać w ten sposób emocje! Skarpetki będą bohaterami na stopach, dłoniach oraz będą tworzyć swoje historie, tak jak w historii opisanej przez Justynę Bednarek.

Harmonogram warsztatów:

Poniedziałek 11 stycznia: „O wyobraźni” Maja Kubacka, odcinek I

Wtorek 12 stycznia: „Warsztaty skarpetkowe” Bartłomiej Olszewski

Środa 13 stycznia: „O wyobraźni” Maja Kubacka, odcinek II

Czwartek 14 stycznia: „Warsztaty skarpetkowe” Jakub Popławski

Sobota 16 stycznia: „O wyobraźni” Maja Kubacka, odcinek III

Niedziela 17 stycznia: „Warsztaty skarpetkowe” Dominika Guzek

Premiera każdego warsztatu o godzinie 10.00 na stronie www i profilu na facebooku.

Gorąco zapraszamy!

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Ferie z Groteską!

Teatr Groteska

Teatr Groteska w Krakowie jest jedną z najstarszych i najbardziej renomowanych scen lalkowych w Polsce. Teatr założyli w 1945 roku wybitni artyści teatru: Zofia i Władysław Jaremowie – reżyserzy, inscenizatorzy i pionierzy nowoczesnego myślenia o …

Więcej

Adres:

ul. Skarbowa 2
31-121 Kraków
Kontakt:

12 633 48 22, 12 631 81 80
rezerwacja@groteska.pl
http://www.groteska.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:teatrwarsztaty