Weleda
Weleda Baby

Ferie z Bajem

Teatr Baj
🗺 mapa
📅 czwartek 04.01.2024 do czwartek 25.01.2024
Ferie z Bajem
Warszawski Teatr Baj jak co roku przygotował specjalną ofertę artystyczną i edukacyjną dla dzieci na czas ferii zimowych. W tym roku repertuar jest wyjątkowo różnorodny, a dodatkowe niespodzianki przybliżą tajniki pracy aktora.

Baj to teatr dla dzieci, teatr rodzinny. Z uśmiechem i nieskrywaną radością wita wszystkich małych widzów i ich opiekunów. W jego przytulnej, ciepłej, otwartej przestrzeni aż chce się przebywać! Warto więc przyjrzeć się temu, co zaplanował na okres przerwy zimowej.

Ferie zaczną się od prezentacji bestsellerowego spektaklu „Niesamowite przygody Skarpetek” Justyny Bednarek w reż. Roberta Jarosza. Przedstawienie, na które ustawiają się długie kolejki, a dzieciaki wychodzą z niego nucąc jazzowy, skomponowany przez Patryka Zakrockiego, song „Życie skarpetek jest bardzo trudne”, przenosi w świat wyobraźni, zabawy i pięknych, kolorowych historii.

Kolejnym tytułem, który Baj zaprezentuje podczas ferii będzie „Piotruś Pan i Wendy” w reżyserii Bartosza Kurowskiego. Energetyczna, nowoczesna, jednocześnie zabawna i wzruszająca interpretacja znanej bajki każdego wprawi z dobry humor.

Przyjdzie też czas na „Pinokia” w reż. Michała Derlatki. Przedstawienie, w którym muzyka grana jest przez aktorów na żywych, głośnych instrumentach a aktorzy rozśmieszają widzów do łez to prawdziwa gratka dla nie tylko dla fanów klasycznych bajek, ale także dla wszystkich nielubiących się nudzić dzieci. Będzie gwarnie, kolorowo, wystrzałowo i nawet pojawi się prawdziwa Wróżka!

Teatr nie zapomina o najnajmłodszych i zaprasza ich na spektakle: „Ciałogranie” w reż. Renaty Piotrowskiej-Auffret oraz „Książeczkę” w reż. Elżbiety Biedy, Marka Zimakiewicza. To czułe, delikatne i bardzo przytulne przedstawienia, które wprowadzają dzieci do 3 roku życia w świat sztuki i teatru. Po każdym spektaklu przewidziana jest krótka zabawa odbywająca się w przestrzeni scenografii.

Dla fanów lalek, rekwizytów, historii i po prostu dla wszystkich Ciekawych świata Baj otworzy też kilkukrotnie Galerię Lalek i zaprosi na jej zwiedzanie z kustoszem Łukaszem Kuczyńskim.

I jeszcze jedna, wcale nie mniej ważna atrakcja. Po wszystkich spektaklach prezentowanych na Dużej Scenie od 16 do 28 stycznia Teatr zaprasza widzów na specjalne spotkanie z jednym z aktorów, którzy chwilę wcześniej pojawili się w granym tego dnia przedstawieniu. O czym będzie spotkanie? Jakie tajemnice zostaną ujawnione? Jakie tematy poruszone? To wszystko niespodzianka, którą widzowie otrzymają od wyjątkowego Bajowego Zespołu Aktorskiego.

 

PROGRAM:

· „Niesamowite przygody Skarpetek” – na naszej scenie do 16 stycznia,

· „Piotruś Pan i Wendy” – na spektakl zapraszamy od 17 do 23 stycznia,

· „Pinokio” – przedstawienie można oglądać od 24 stycznia,

· „Ciałogranie” – czekamy na widzów 14 stycznia,

· „Książeczka” – na scenie 28 stycznia,

· Zwiedzanie Galerii Lalek – 18, 21, 25 stycznia w godzinach wskazanych w repertuarze.

· Spotkanie z aktorem Teatru Baj – po spektaklach („Niesamowite przygody Skarpetek”, Piotruś Pan i Wendy”, „Pinokio”) od 16 do 28 stycznia

 

Bilety można zakupić za pośrednictwem strony internetowej bądź w Kasie Teatru.

Szczegółowy repertuar i bilety na wszystkie wydarzenia: https://teatrbaj.pl/repertuar/

232 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent