Ferie z architekturą w MultiCentrum 1

poniedziałek 24.02.2014 do piątek 28.02.2014

MultiCentrum zaprasza dzieci od 6-go roku życia z rodzicami, dziadkami i innymi opiekunami
oraz grupy zorganizowane z wrocławskich placówek wychowawczych na zajęcia poświęcone architekturze podczas ferii zimowych.

 

pl. Teatralny 5
24 – 28 lutego 2014 r.

W trakcie zajęć prezentacje ciekawych budowli z różnych stron świata oraz zabytków stolicy Dolnego Śląska.
W programie warsztatów m.in. prezentacje multimedialne, zadania przed komputerami przy wykorzystaniu internetowych stron edukacyjnych i krajoznawczych (np. www.kula.gov.pl, www.archeodzieciaki.pl, www.dolny-slask.org.pl, www.arsights.com, www.airpano.com) oraz programów graficznych (Tux Paint, Corel Painter Essentials), a także budowanie konstrukcji z klocków K′NEX.

Dla grup zorganizowanych obowiązują zapisy.
Na Ofertę Rodzinną wstęp wolny (nie obowiązują zapisy).
Wszystkie zajęcia są bezpłatne.
Za opiekę nad dziećmi podczas zajęć odpowiadają rodzice lub opiekunowie.

Tematy dla grup zorganizowanych:

Z architekturą za pan brat
W czasie prezentacji multimedialnej pokażemy ciekawe budowle i wnętrza z różnych rejonów świata, aby uzmysłowić dzieciom, jak zmieniały się style architektoniczne na przestrzeni wieków i jakie technologie są wykorzystywane do budowy mieszkań w zależności od klimatu i warunków naturalnych. Wykorzystamy też aplikację ARSights, pozwalającą za pomocą kamerki internetowej oglądać trójwymiarowe budowle. Z klocków dzieci będą mogły zbudować wieżę, piramidę, pagodę, igloo, zamek i wiele innych ciekawych budowli, a przed komputerami w programie graficznym zaprojektować dom bądź jego wnętrze.

Architektura nowoczesnego miasta
Podczas zajęć uczestnicy obejrzą prezentację multimedialną o największych miastach świata, zastanowią się, jakie problemy mogą mieć mieszkańcy Hongkongu czy Nowego Jorku; zapoznają się także z projektem „dynamicznej architektury" w Dubaju. Oglądane budowle będą inspiracją do stworzenia „wielkiego miasta" z klocków K′NEX, w którym znajdą się także ruchome wieżowce.

Dynamiczna architektura
W trakcie zajęć zaprezentujemy ciekawy projekt tzw. „dynamicznej architektury" z wykorzystaniem technologii przyjaznych środowisku naturalnemu dzięki zastosowaniu odnawialnych źródeł energii. Uczestnicy warsztatów zaprojektują i zbudują z klocków ruchomy model budowli, który zostanie uruchomiony dzięki baterii słonecznej.

Wrocławskie zabytki techniki
W trakcie zajęć uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć ciekawe obiekty z terenu całego Wrocławia, które są zabytkami, a których my tak nie postrzegamy. Pokażemy obiekty mające wkład w rozwój miasta i w jego stałe unowocześnianie. Po prezentacji uczniowie będą mogli zbudować modele z klocków wg własnych pomysłów.

 

Więcej: www.biblioteka.wroc.pl

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Meediateka wee Wrocławiu

Mediateka we Wrocławiu

Istniejemy od 25 czerwca 2004 roku, dzięki projektowi Fundacji Bertelsmanna, ogromnemu wsparciu ze strony miasta Wrocław oraz zaangażowaniu wszystkich pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej. Jesteśmy pierwszą multimedialną biblioteką dla młodych czytelników, mającą w swojej ofercie zarówno bogaty …

Więcej

Adres:

Plac Teatralny 5
50-051 Wrocław


Kontakt:

713471268
mediateka@biblioteka.wroc.pl
http://www.biblioteka.wroc.pl/mediateka/