Ferie we Wrocławiu? W Krzywym Kominie będzie kreatywnie!

CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a, Wrocław mapa

piątek 10.01.2020 do piątek 21.02.2020

Ferie we Wrocławiu? W Krzywym Kominie będzie kreatywnie!

Jak zmieścić chmurę w butelce? Z czego stworzyć naturalne mydełko? Jak z prostych składników wyczarować zdrową pizzę lub wege burgera?  Fundacja OPEN MIND zaprasza dzieci na Kreatywne Ferie do CRZ Krzywy Komin. Multidyscyplinarne warsztaty, twórcze zabawy i wycieczki to pomysł na aktywne ferie zimowe w samym sercu miasta. 

Od 10 do 23 lutego na Dolnym Śląsku trwają ferie zimowe. W tym czasie wielu wrocławian tradycyjnie szuka zimowego klimatu w górach i na stokach narciarskich. Jednak zimowa frajda czeka na najmłodszych również w mieście! Wrocławska Fundacja OPEN MIND zaprasza dzieci w wieku od 6 do 13 lat na cykl kreatywnych półkolonii. Wśród zimowych propozycji m.in. eksperymenty przyrodnicze, kosmetyczne DIY, artystyczne przygody i warsztaty kulinarne pełne oryginalnych smaków i kolorów!

Kreatywne Ferie w CRZ Krzywy Komin składają się z pięciodniowych cykli warsztatów pod okiem profesjonalnych artystów i doświadczonych animatorów. Powstały z myślą o rozwijaniu dziecięcej twórczości poprzez zabawę, ruch i wszystkie zmysły. Uczestnicy bawią się, uczą i tworzą, a podczas wycieczek odwiedzają najciekawsze zakątki Wrocławia. W tym roku Fundacja przygotowała cztery propozycje tematyczne:

Zwariowani Kucharze to przepis na ferie pełne przygód! Dzieci poznają świat różnorodnych smaków i aromatów oraz odkryją, że gotowanie może sprawiać wielką przyjemność. Uczestnicy nauczą się przygotowywać zdrowe sałatki, kolorowe obrazy z jedzenia; nie zabraknie również propozycji kuchni wegańskiej.

Zimową naturę można odkrywać również w mieście! Ale odlot! Las i Niebo to pięciodniowa podróż po świecie przyrody. Na uczestników czekają recyklingowe warsztaty twórcze, budowanie karmników dla ptaków, eksperymenty i zabawy sensoryczne. Dzieci dowiedzą się także, jak powstają chmury i czy może z nich padać kolorowy deszcz.

Plastyczny kalejdoskop to propozycja dla małych artystów, która rozwija wszystkie zmysły i moc dziecięcej wyobraźni. W programie prawdziwy kalejdoskop twórczych form: przygoda z gliną, malarstwo, teatrzyk cieni, cyjanotypia i nie tylko!

Ciao! Zimowa kosmetyczka to zabawa inspirowana przyrodą i zimowymi aromatami. Naturalne składniki i proste, dostosowane do wieku dzieci receptury, pozwolą wyczarować glicerynowe mydełka, pachnidełka czy naturalny krem na mroźne dni.

Zimowa przygoda czeka!

Czas trwania wydarzenia:

Turnus I: 10.02-14.02.2020

Turnus II: 17.02-21.02.2020

Miejsce: CRZ Krzywy Komin, ul.Dubois 33-35a Wrocław

Link do wydarzenia:  https://www.krzywykomin.pl/wydarzenia/kreatywne-ferie-krzywym-kominie-2/

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie