Ferie we Wrocławiu? W Krzywym Kominie będzie kreatywnie!
UD

Ferie we Wrocławiu? W Krzywym Kominie będzie kreatywnie!

CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a, Wrocław
🗺 mapa
📅 poniedziałek 13.02.2023 do piątek 24.02.2023
Ferie we Wrocławiu? W Krzywym Kominie będzie kreatywnie!
Jak zrobić błękitne zdjęcie? Z czego stworzyć naturalne mydełko? Jak z prostych składników wyczarować zdrową pizzę w kształcie serca?  Fundacja OPEN MIND zaprasza dzieci na Kreatywne Ferie do CRZ Krzywy Komin. Multidyscyplinarne warsztaty, twórcze zabawy i wycieczki to pomysł na aktywne ferie zimowe w samym sercu miasta. 

Od 13 do 24 lutego na Dolnym Śląsku trwają ferie zimowe. W tym czasie wielu wrocławian tradycyjnie szuka zimowego klimatu w górach i na stokach narciarskich. Jednak zimowa frajda czeka na najmłodszych również w mieście! Wrocławska Fundacja OPEN MIND zaprasza dzieci w wieku od 6 do 12 lat na cykl kreatywnych warsztatów. Wśród zimowych propozycji m.in. warsztaty fotograficzne, kosmetyczne DIY, artystyczne przygody!

Kreatywne Ferie w CRZ Krzywy Komin składają się z pięciodniowych cykli warsztatów pod okiem profesjonalnych artystów i doświadczonych animatorów. Powstały z myślą o rozwijaniu dziecięcej twórczości poprzez zabawę, ruch i wszystkie zmysły. Uczestnicy bawią się, uczą i tworzą, a podczas wycieczek odwiedzają najciekawsze zakątki Wrocławia. W tym roku Fundacja przygotowała cztery propozycje tematyczne:

Magia fotografii to warsztaty, które przybliżą dzieciom niezwykły świat fotografii. Uczestnicy odkryją jej szlachetne oblicze tworząc błękitne fotogramy. Będą mieszać odczynniki i bawić się w prawdziwe fotograficzne czary. Sprawdzą również jak fotografować w nieszablonowy sposób zwykłym telefonem komórkowym. Pobawią się też profesjonalnym sprzętem, stworzą barwne stylizacje i nauczą się robić piękne i pełne ekspresji portrety. To będzie tydzień pełen wrażeń!

A jakby tak świętować walentynki w toskańskiej restauracji?  Kreatywni podróżnicy to cykl kreatywnych warsztatów, podczas których  dzieci wyruszą  w podróż dookoła świata. Uczestnicy poznają fascynujące miejsca i ich kulturę. Pełni wrażeń przygotują włoską pizzę w kształcie serca, będą malować na wodzie, a z ziemi i mchu ulepią japońskie, wiszące ogrody –  kokedamy.

Plastyczny kalejdoskop to propozycja dla małych artystów, która rozwija wszystkie zmysły i moc dziecięcej wyobraźni. W programie prawdziwy kalejdoskop twórczych form: przygoda z gliną, malarstwo, teatrzyk cieni, obrazy na szkle i nie tylko!

Malinowy prysznic to zabawa inspirowana przyrodą i zimowymi aromatami. Naturalne składniki i proste, dostosowane do wieku dzieci receptury, pozwolą wyczarować glicerynowe mydełka, kule do kąpieli, błyszczyki, czekoladowe masełka do ciała czy sojowe pachnące świece.

Zimowa przygoda czeka!

Czas trwania wydarzenia:

Turnus I: 13.02-17.02.2023
Kreatywni podróżnicy
Magia fotografii

Turnus II: 20.02-24.02.2023
Malinowy prysznic
Plastyczny kalejdoskop

Miejsce: CRZ Krzywy Komin, ul.Dubois 33-35a Wrocław

Bilety: www.krzywykomin.pl/wydarzenie/kreatywne-ferie-w-krzywym-kominie-2023/

701 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent