Ferie w Ogrodzie Botanicznym

Ferie w Ogrodzie Botanicznym

FERIE W OGRODZIE BOTANICZNYM
2-15 LUTEGO 2015

Serdecznie zapraszamy w czasie ferii dzieci i młodzież szkolną na tematyczne wycieczki po Ogrodzie oraz zajęcia plastyczne, które odbywać się będą na terenie Ogrodu Botanicznego przy ulicy Retkińskiej 39/65. Udział w zajęciach jest bezpłatny! Obowiązują zapisy!

Proponowane tematy zajęć:

• Zima w Ogrodzie.
Zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzone w sali dydaktycznej, podczas których dzieci będą wykonywać prace plastyczne z wykorzystaniem materiału roślinnego. W zależności od pogody warsztaty mogą być poprzedzone spacerem po Ogrodzie.

• Poznajemy ptaki i inne zwierzęta zimujące w Ogrodzie.
Wycieczka terenowa, podczas której uczestnicy będą obserwować zimujące w Ogrodzie ptaki i inne zwierzęta. Uczestników prosimy o zabranie ze sobą lornetek! W przypadku niepogody zamiast wycieczki odbędzie się prezentacja multimedialna o ptakach Ogrodu Botanicznego. • Rozpoznajemy drzewa i krzewy w stanie bezlistnym oraz gatunki roślin iglastych. Wycieczka terenowa po Ogrodzie, podczas której uczestnicy będą się uczyć rozpoznawać gatunki drzew i krzewów liściastych oraz iglastych w okresie zimowym.

• Zima w przyrodzie – spacer tropami zwierząt.
Wycieczka po Ogrodzie, podczas której dzieci dowiadują się jak przebiega zima w przyrodzie i co dzieje się z roślinami i zwierzętami o tej porze roku. Prowadzący opowie o śladach i tropach zostawianych zimą przez zwierzęta. W przypadku niepogody zamiast wycieczki odbędzie się prezentacja multimedialna.

• Niezwykły świat nasion i owoców.
Zajęcia przybliżą temat wędrówek nasion i owoców, sposobów ich rozprzestrzeniania się oraz związanych z nimi przystosowań. Podczas zajęć zaprezentowane zostaną pod dużym powiększeniem nasiona wielu gatunków roślin. Ponadto uczestnicy odwiedzą pracownię nasion, poznają katalog Index Seminum oraz spróbują samodzielnie oczyścić nasiona. W końcowym etapie zajęć uczestnicy wykonają przy użyciu nasion niepowtarzalne ozdoby, które zabiorą do domu.

HARMONOGRAM:

PONIEDZIAŁEK (2, 9 lutego)
godz. 10.00 Zima w Ogrodzie (dla grup zorganizowanych)
 godz. 13.00 Zima w Ogrodzie (dla uczestników indywidualnych)

WTOREK (3, 10 lutego)
godz. 9.00 Poznajemy ptaki i inne zwierzęta zimujące w Ogrodzie (dla grup zorganizowanych)
godz. 12.00 Rozpoznajemy drzewa i krzewy w stanie bezlistnym (dla uczestników indywidualnych)

ŚRODA (4, 11 lutego)
godz. 10.00 Zima w przyrodzie – spacer tropami zwierząt (dla uczestników indywidualnych)
godz. 12.00 Rozpoznajemy drzewa i krzewy w stanie bezlistnym (dla grup zorganizowanych)

CZWARTEK (5, 12 lutego)
godz. 9.00 Niezwykły świat nasion i owoców (dla grup zorganizowanych)
godz. 13.00 Niezwykły świat nasion i owoców (dla uczestników indywidualnych)

PIĄTEK (6, 13 lutego)
godz.9.00 Poznajemy ptaki i inne zwierzęta zimujące w Ogrodzie (dla uczestników indywidualnych)
godz. 12.00 Zima w przyrodzie – spacer tropami zwierząt (dla grup zorganizowanych)

Na wszystkie zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy w godz. 8.00-14.00 pod numerem tel. 42 688 44 20.

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.