Ferie w Muzeum Miasta Sopotu  2017

Muzeum Sopotu, Księcia Józefa Poniatowskiego, Sopot,
📅 czwartek 05.01.2017 do niedziela 29.01.2017
ferie muzeum sopotu
Prosimy o wcześniejsze zapisy, pod nr telefonu 58 551 22 66.

W czasie ferii wstęp do Muzeum Sopotu dla dzieci i opiekunów będzie bezpłatny. Szczególnie zapraszamy do zabaw w „Sopociarni”.

Wtorek u Claaszenów

Zapraszamy do wysłuchamy opowieści o rodzinie Claaszen i o Sopocie z początku XX wieku.

Jak wyglądały początki kurortu? Kim był Ernest August Claaszen? Kiedy wybudował swoją willę? Jakim torem toczyło się w niej życie codzienne?

W czasie zajęć uczestnicy obejrzą prezentację poświęconą rodzinie Claaszen.

Pocztówkowa środa

Jak zmieniał się Sopot na przestrzeni lat? Pokaz starych pocztówek ze zbiorów Muzeum.

W części artystycznej dzieci wykonają własne pocztówki z widokami Sopotu.

Filmowy czwartek

Sopot w kronikach filmowych – zapraszamy na pokaz materiałów filmowych dotyczących Sopotu od lat 40. XX w.

Piątek na zimno

Oprowadzanie po wystawie „Sopot na zimno” poświęconej historii kurortu w chłodniejszych miesiącach. Wszystkie dzieci zachęcamy do przyniesienia własnych zdjęć wykonanych zimą – zostaną one skopiowane i dołączone do albumu fotograficznego „Portret zimowy Sopocian”.