Ferie w łódzkiej Palmiarni – bezpłatne zajęcia dla dzieci

al. Piłsudskiego 61
🗺 mapa
📅 poniedziałek 23.01.2017 do piątek 27.01.2017
bezpłatne
kwiat dalia roślina ozdobna
FERIE W PALMIARNI
16-27 stycznia 2017

Palmiarnia Ogrodu Botanicznego zaprasza w czasie ferii dzieci i młodzież szkolną do zwiedzania kolekcji roślin egzotycznych oraz na warsztaty. W czasie ferii, w dni powszednie (poniedziałek – piątek), dzieci do ukończenia 16 roku życia zwolnione są z opłat za bilet wstępu do Palmiarni!

HARMONOGRAM WARSZTATÓW

PONIEDZIAŁEK (16, 23 styczeń)
godz. 10.00 Pielęgnujemy rośliny egzotyczne – dla grup zorganizowanych
godz. 12.00 Owocowe inspiracje – dla uczestników indywidualnych

WTOREK (17, 24 styczeń)
godz. 10.00 Zapachy w świecie roślin – dla grup zorganizowanych
godz. 12.00 Poznajemy sowy -dla uczestników indywidualnych

ŚRODA (18, 25 styczeń)
godz. 10.00 Od nasienia do nasienia – dla grup zorganizowanych
godz. 12.00 Karta z Palmiarni – dla uczestników indywidualnych

CZWARTEK (19, 26 styczeń)
godz.10.00 Rozpoznajemy rośliny egzotyczne- dla grup zorganizowanych
godz. 12.00 Maski karnawałowe – dla uczestników indywidualnych

PIĄTEK (20, 27 styczeń)
godz.10.00 Pielęgnujemy rośliny egzotyczne – dla grup zorganizowanych
godz. 12.00 Laurka dla Babci i Dziadka- dla uczestników indywidualnych (20 styczeń)
godz. 12.00 Karta walentynkowa- dla uczestników indywidualnych (27 styczeń)

 

Proponowane tematy zajęć:
• Pielęgnujemy rośliny egzotyczne
Podczas zajęć uczestnicy zostaną zapoznani z budową roślin oraz zadaniami jakie pełnią poszczególne ich części. Po prelekcji każdy będzie miał okazję posadzić ukorzenione sadzonki roślin pod kierunkiem osób prowadzących.

• Owocowe inspiracje
Zajęcia dla dzieci i młodzieży, podczas których uczestnicy będą mogli spróbować kilku tropikalnych owoców oraz zapoznać się z pochodzeniem i biologią roślin, z których pochodzą. Następnie wybrany przez siebie owoc będzie można wykonać z dostępnych materiałów plastycznych.

• Zapachy w świecie roślin
Zajęcia prowadzone w sali dydaktycznej, podczas których uczestnicy poznają różne gatunki roślin, charakteryzujące się wydzielaniem silnych aromatów. Prowadzący przedstawi podstawowe informacje o ich wymaganiach środowiskowych oraz miejscach ich naturalnego występowania. Następnie każdy wykona własną saszetkę zapachową.

• Kartka z Palmiarni
Zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży. Prowadzący opowiada o historii łódzkiej Palmiarni oraz prezentuje uczestnikom zgromadzoną kolekcję roślin szklarniowych. Następnie uczestnicy przy pomocy kredek, farb lub kolorowego papieru samodzielnie wykonają pocztówkę z Palmiarni.

• Poznajemy sowy
Zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzone w sali dydaktycznej, podczas których uczestnicy poznają różne gatunki sów występujące w Polsce. Po prezentacji multimedialnej uczestnicy wykonują drewniane sowy ozdobione filcem.

• Od nasienia do nasienia
Zajęcia dla dzieci i młodzieży prowadzone w sali dydaktycznej. Uczestnicy poznają budowę kwiatu, dowiadują się czym jest zapylanie i jak istotna jest rola nasion w przyrodzie i życiu człowieka. Następnie każdy może spróbować swoich sił w uprawie roślin przez wysianie nasion pod kierunkiem osoby prowadzącej.

• Rozpoznajemy rośliny egzotyczne
Zajęcia dla dzieci i młodzieży, podczas których prowadzący omówi
i zaprezentuje najciekawsze egzemplarze roślin zgromadzonych w kolekcji Palmiarni. Następnie uczestnicy wykonają zakładki do książek z motywem roślinnym metodą laminowania.

• Maski karnawałowe
Zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży. Prowadzący krótko omawia tradycję bali karnawałowych i zwyczaj przebierania się za różne postacie. W drugiej części zajęć każdy będzie mógł wykonać papierową maskę i dowolnie ją ozdobić.

• Laurka dla Babci i Dziadka
Zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży, podczas których każdy uczestnik stworzy laurkę dla Babci i Dziadka wybraną przez siebie techniką plastyczną.

• Kartka Walentynkowa
Zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży. Prowadzący zapozna uczestników
z historią biskupa Walentego i jego działalnością. Następnie uczestnicy wykonują przy pomocy różnych materiałów plastycznych kartkę walentynkową dla bliskiej osoby.

Na wszystkie zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy w godz. 8.00-14.00 pod numerem tel. 42 674 96 65. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent