Ferie w Borach Tucholskich – Zimowa Japońska Przygoda z Mangą

Bory Tucholskie - Tleń mapa

niedziela 02.01.2022 do sobota 22.01.2022

1599

Ferie w Borach Tucholskich - Zimowa Japońska Przygoda z Mangą

W najbliższym sezonie młodych twórców zapraszamy w zupełnie nowe miejsce – Bory Tucholskie. Ferie spędzimy w klimacie mangi i anime w iście malownicznej scenerii. I oczywiście najważniejsze: Interkampowe dusze znów połączą swoje siły i będą rozwijać w niezwykły sposób wyjątkowe PASJE. Do zobaczenia!

Terminy:

06/02/2022 – 12/02/2022

20/02/2022 – 26/02/2022

Zapisy na stronie: https://www.kompas.pl/oboz/zimowa-japonska-przygoda-z-manga-10/

Jeśli kręci Cię niezwykły świat mangi i anime, chcesz spróbować swoich sił w języku japońskim, zrobić sushi i wziąć udział w cosplay’u – musisz być z nami w najbliższe ferie! Tutaj spotkasz mangowców takich jak Ty i właśnie tutaj rozwiniesz swoje pasje!

Japońska Strefa

Wszystko od początku. Czyli co każdy szanujący się fan mangi i anime wiedzieć powinien. Dowiesz się, jak narodziła się i ewoluowała manga.

Manga. Pod tym określeniem kryje się po prostu komiks japoński, tradycyjnie czarno-biały, czytany od prawej do lewej. Poznawaj, rysuj, twórz!

Anime. To określenie japońskiego filmu animowanego. Podobnie jak w przypadku mangi, kreska i animacja są bardzo charakterystyczne i wyraźnie się wyróżnia (shōjo – manga dla dziewcząt, shōnen – manga dla chłopców, mahō-shōjo – o dziewczynkach posiadających magiczne moce, wszelkie gatunki obecne w zachodniej kinematografii).

Cosplay. Okazja na przeistoczenie się w ulubioną postać z mangi, anime bądź ukochanej gry komputerowej.

Sesja zdjęciowa. W planie sesja zdjęciowa w samodzielnie wykonanych strojach i charakteryzacjach cosplayowych!

Sztuka i kultura Japonii. Poznamy i omówimy japońskie legendy, mity oraz obyczaje, obrzędy i festiwale, poparte licznymi prezentacjami i zdjęciami.

Pismo i mowa japońska. Poznaj różnicę pomiędzy hiraganą, a katakaną. Ponadto ćwiczenia w sho-dō, czyli sztuce kaligrafii.

Warsztaty komiksu. Nauka podstaw tworzenia avatarów, komiksów, kadrowania, stosowania światłocienia, doskonalenie różnych technik twórczych.

Japońska kuchnia. Ciekawostki o miso, tofu i wakame oraz warsztaty tworzenia pysznego sushi, sztuka jedzenia pałeczkami.

Nowoczesna Japonia. Blok zajęć rozrywkowych, gry na konsolach PS4 i PS5, nocne maratony anime… Ponadto kilka ciekawostek technologicznych, naukowych i popkulturowych prosto z Japonii XXI wieku.

Zimowa strefa rozrywki

  • zimowa gra terenowa
  • bitwy śnieżne i zjazdy na jabłuszkach
  • wieczór filmowy
  • planszówki, konkursy i turnieje
  • przebojowe karaoke
  • obozowe InterTalent
  • team building, gry i zabawy integracyjne
  • dyskoteka przebierana z motywem przewodnim
  • udział w pokazie finałowym obozów wInterkamp

Pokaz finałowy. Zwieńczeniem tygodniowych warsztatów zimowych będzie pokaz finałowy. Na naszej obozowej scenie zaprezentują się wszyscy młodzi artyści. W programie: prezentacje multimedialne, filmy, pokazy taneczne, koncerty, spektakle i wystawy.

Wyżywienie

4 posiłki dziennie: śniadanie, obiad, w czasie którego wydawany jest podwieczorek (np. batonik, owoc, jogurt), kolacja. Obóz zaczyna się obiadem, a kończy śniadaniem. Ostatniego dnia Uczestnicy otrzymują także suchy prowiant na drogę powrotną.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
centrum turystyki Aktywnej Kompas

Biuro Turystyki Aktywnej Kompas

Biuro Turystyki Aktywnej Kompas istnieje od 1998 roku. Od początku tworzymy nasze obozy zgodnie z ideą: pasja, przygoda, doświadczenie. Preferujemy aktywny tryb życia i chcemy taką postawę zaszczepić młodszym pokoleniom.  Wiemy też, że …

Więcej

Adres:

ul. Asesora 72, 80-119 GdańskKontakt:

tel (+48 58) 303 18 78
biuro@kompas.pl
http://www.kompas.pl
facebook

ZOBACZ TAKŻE:zajęcia pozalekcyjne