Ferie dla Młodych naukowców w Muzeum AK

Ferie dla Młodych naukowców w Muzeum AK

Muzeum Armii Krajowej
🗺 mapa
📅 poniedziałek 30.01.2023 do piątek 10.02.2023
Ferie dla Młodych naukowców w Muzeum AK

Przez 2 tygodnie, codziennie od godz. 8.00 do 16.00 zapraszamy na „Ferie dla młodych naukowców w Muzeum AK” w ramach projektu „Kraków Wspólnie – Integracja. Ferie”. Zajęcia organizujemy dla dzieci i młodzieży narodowości polskiej, ukraińskiej i innych mieszkających w Krakowie. Przez cały czas trwania zajęć zapewniamy tłumacza języka ukraińskiego. Całość komunikacji prowadzimy w trzech językach: polskim, ukraińskim i angielskim.

„Ferie dla młodych naukowców w Muzeum AK” to cykl zajęć, który organizujemy wspólnie z Centrum Nauki Cogiteon. Dzięki tej współpracy zapewnimy naszym podopiecznym nie tylko świetną zabawę, ale także nowe doświadczenia, naukowe eksperymenty, wiedzę, którą wykorzystają w szkole oraz czas, w którym będą mogli samodzielnie sprawdzić jak stosować naukowe twierdzenia w praktyce. Centrum Nauki Cogiteon przeprowadzi zajęcia „Ogień i woda” oraz „Coś wisi w powietrzu”.

Z kolei historyczne warsztaty edukacyjne zapewni kadra naszego Muzeum. Przeprowadzimy zajęcia „As wywiadu”, „Młodzi konspiratorzy z Szarych Szeregów”, „Czworonożni żołnierze – zwierzęta też walczą”. Będzie również możliwość zwiedzania naszych wystaw z przewodnikiem.

Na uczestników ferii w naszym Muzeum czeka szereg innych atrakcji. Wśród nich spotkanie ze strażnikiem miejskim, który opowie o swojej codziennej pracy oraz o zagrożeniach, szczególnie w sieci, które czyhają na osoby niepełnoletnie oraz spotkanie z żołnierzami V Batalionu Dowodzenia, którzy oprócz podstawowych informacji o Wojsku Polskim pokażą także elementy samoobrony, które warto znać w każdym wieku.

Planujemy zabawy z wykorzystaniem gier: planszówek historycznych, gier wielkoformatowych, np.: „W okupowanym Krakowie” oraz, w zależności od warunków atmosferycznych, gier miejskich.

Dla chętnych przeprowadzimy symulację skoku spadochronowego, wzorowanego na skoku Cichociemnego żołnierza Armii Krajowej przy użyciu technologii wirtualnej rzeczywistości (VR).

 Każdego dnia ferii odwiedzi nas inna grupa dzieci i młodzieży, w związku z tym codzienne rano przeprowadzimy zajęcia integracyjne.

Ferie w naszym Muzeum są całkowicie bezpłatne. Uczestnikom zapewniamy także wyżywienie: drugie śniadanie oraz obiad. Na zakończenie każdy z uczestników otrzyma od nas gadżet promocyjny.

Zapisy na „Ferie dla Młodych naukowców w Muzeum AK” odbywają się w terminie od 28 stycznia 2023 roku w siedzibie Muzeum lub elektronicznie pod adresem: rezerwacja@muzeum-ak.pl.
Każdorazowo tematyka zajęć jest identyczna dlatego możliwe jest jednorazowe wzięcie udziału w wydarzeniu. Udział w zajęciach jest bezpłatny i Uczestnicy nie ponoszą żadnych dodatkowych kosztów. By dokonać zgłoszenia należy wypełnić formularz zgłoszeniowy -Ferie Muzeum AK-23 oraz zapoznać się z regulaminem projektu.

„Ferie dla młodych naukowców w Muzeum AK” organizujemy w ramach projektu Kraków Wspólnie, któremu patronuje Fundacja Internationaler Bund Polska we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Krakowa. Projekt jest finansowany ze środków Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF).

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie