Fantastyczny wrzesień w Willi Caro – zajęcia dla grup towarzyszące wystawie: Wojciech Siudmak. Uniwersum

Willa Caro mapa

piątek 30.09.2022

1

Fantastyczny wrzesień w Willi Caro - zajęcia dla grup towarzyszące wystawie: Wojciech Siudmak. Uniwersum

Powroty do szkoły mogą być… fantastyczne! Zwłaszcza, że przed nami ostatni miesiąc trwania wystawy „Wojciech Siudmak. Uniwersum” w Willi Caro, jest więc okazja, aby bliżej przyjrzeli się jej również młodsi odbiorcy. Zapraszamy nauczycieli, grupy przedszkolne oraz szkolne na zajęcia edukacyjne „Surrealizm, hiperrealizm, klasyczny warsztat. Fantastyczny świat Wojciecha Siudmaka” połączone ze zwiedzaniem ekspozycji.

Wojciech Siudmak aktualnie jest jednym z najbardziej znanych polskich malarzy na świecie. Wypracował swój własny, rozpoznawalny styl. On sam wspomina, że jego artystyczną wyobraźnię w dzieciństwie ukształtowały powieści Juliusza Verne’a, reprodukcja rysunku Ingres’a umieszczona nad biurkiem ojca i… odkryty w szafie wielki atlas anatomiczny. Dzisiaj to prace fizyków i astrofizyków, którzy poszerzają nasze widzenie Wszechświata, uważa za największą swoją fascynację. O tym, którzy z dawnych mistrzów malarstwa inspirowali go najbardziej, o sile marzeń i wyobraźni… oraz najnowszej ekranizacji „Diuny”, opowiemy podczas naszych lekcji, połączonych ze zwiedzaniem wystawy. Niech moc będzie z nami!

Zajęcia dla grup przedszkolnych i szkolnych, ich treść jest modyfikowana w zależności od wieku uczestników. Odbywają się w Willi Caro od wtorku do piątku o godz. 9.00 i 11.00. Koszt: 1 zł od grupy. Liczba miejsc ograniczona, zapisy pod numerem: 783 560 006.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie