Europejskie Dni Dziedzictwa 2018 w Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka mapa

sobota 15.09.2018 do niedziela 16.09.2018

Wstęp wolny

Europejskie Dni Dziedzictwa 2018 w Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka  zaprasza na Europejskie Dni Dziedzictwa w dniach 15 i 16 września 2018 r. do obiektów wpisanych na Listę UNESCO – Zamku Żupnego i ekspozycji Muzeum na III poziomie kopalni soli. Wstęp wolny.

W nawiązaniu do myśli przewodniej tegorocznej, polskiej edycji tego wydarzenia „Niepodległa dla wszystkich” przygotowano zajęcia edukacyjne dla dzieci i rodziców „Kto ty jesteś?” (godz. 9.00-15.00) oraz  prelekcję „U progu niepodległości” (godz. 10.00,14.00).

Na uczestników wydarzenia czekają piękne i cenne solniczki prezentowane na nowej wystawie. Najstarsza w zbiorach w kształcie kielicha wykonana z agatu datowana jest na ok. 1500 r. Uwagę zwraca dużych rozmiarów serwis przyprawowy pełniący rolę dekoracji środka stołu z czterema pojemnikami na przyprawy symbolizującymi cztery pory roku (godz. 9.00-20.00).

Z twórczością współczesnych, wielickich  artystów można zapoznać się oglądając jubileuszową wystawę: „25 lat Wielickiej Grupy Twórców Art.-Klub”. A do przypadającej właśnie rocznicy  wybuchu II Wojny Światowej  nawiąże wystawa „Polskie formacje wojskowe w czasie II Wojny Światowej”(godz. 9.00-20.00).

Warto dotrzeć  w tym dniu do ekspozycji Muzeum w kopalni soli gdzie, obok zwiedzania  wystawy stałej i czasowej „Sól w oku satyry” będzie można zobaczyć multimedialny pokaz z wykorzystaniem grafik J. Hrdiny. Prezentują one komory zwiedzane w wielickiej kopalni  w I połowie XIX w. Wśród dodatkowych atrakcji proponowanych wówczas zwiedzającym znalazły się  pokazy sztucznych ogni bengalskich dziś niemożliwe do realizacji. 

Uwaga: do zwiedzania Muzeum w kopalni wymagana jest wcześniejsza rezerwacja poprzez formularz znajdujący się na  www.muzeum.wieliczka.pl, prowadzona od 11 września , od godz.8.00.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

Kopalnia soli - podziemne ekspozycje Muzeum
Podziemna ekspozycja Muzeum na gł. 135 m (III poziom) jest jedną z dwóch standartowych tras udostępnionych turystom do zwiedzania.

Turyści w ramach jednego biletu i usługi przewodnickiej mogą zwiedzić:

Więcej

Adres:

ul. Zamkowa 8;
32-020 Wieliczka


Kontakt:

(0-12) 278-32-66, (012) 278 58
informacja@muzeum.wieliczka.pl
http://www.muzeum.wieliczka.pl

ZOBACZ TAKŻE:muzeumwarsztaty

Zobacz także