Europejskie Dni Dziedzictwa 2016 – Gdzie duch spotyka się z przestrzenią

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka mapa

sobota 10.09.2016 do niedziela 11.09.2016

Wstęp bezpłatny

Gdzie duch spotyka się z przestrzenią

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza do udziału w Europejskich Dniach Dziedzictwa 2016 r., w dniach 10-11 września w godzinach 9.00-20.00. Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod hasłem „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią – świątynie, arcydzieła, pomniki”.

Obiekty wielickiego Muzeum: ekspozycja na III poziomie kopalni soli (dł. 1,5 km) i Zamek Żupny w Wieliczce to niezwykłe miejsca wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, o bogatej historii i wyjątkowych zabytkach. To miejsca gdzie można podążać śladami dawnych  górników, prześledzić geniusz myśli technicznej i górniczej, ale także wspomnieć postać genialnego kompozytora Fryderyka Chopina, o którego wizycie w kopalni przypomina pomnik. Czasami tajemnicze podziemia tchną Sacrum świętych patronów górniczych i kaplic – bowiem w Muzeum w kopalni znajduje się najmłodsza z nich – kaplica św. Jana Pawła II.

Duch Sacrum unosi się także w Zamku Żupnym dzięki interesującej wystawie „PAX  ET  BONUM – Zakony Franciszkańskie w Polsce”. Ekspozycja została przygotowana z myślą  o ŚDM i wizycie Papieża Franciszka w Polsce. Składa się z dwóch części: we wnętrzach zamkowych można oglądać skarby zakonów, a na dziedzińcach – współczesne fotografie ukazujące codzienne życie w klasztorach. O godz. 11.00 i 14.00 po wystawie oprowadzi autor. Natomiast dzieci zapraszamy do stanowiska edukacyjnego gdzie np.odkryją czego dotyczy tytuł „Małe arcydzieła sztuki w wielickim zamku” (10.00-16.00). Ponadto w programie projekcja filmu „Muzeum Utracone”  (12.00, 15.00).

Ekspozycję Muzeum w kopalni można zwiedzać po wcześniejszej rezerwacji przez formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej Muzeum od 6 września, od godz. 8.00 do wyczerpania miejsc. Zbiórka grup i odbiór wejściówek w Zamku Żupnym (ul. Zamkowa 8). Zamek jest dostępny w godz. 9.00 – 20.00 (nie obowiązuje rezerwacja).

Wstęp bezpłatny.

www.muzeum.wieliczka.pl

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Atrakcje dla dzieci Kraków wieliczka

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

Kopalnia soli - podziemne ekspozycje Muzeum Podziemna ekspozycja Muzeum na gł. 135 m (III poziom) jest jedną z dwóch standartowych tras udostępnionych turystom do zwiedzania. Turyści w ramach jednego biletu i usługi przewodnickiej mogą zwiedzić: Trasę Turystyczną – …

Więcej

Adres:

ul. Zamkowa 8;
32-020 Wieliczka


Kontakt:

(0-12) 278-32-66, (012) 278 58
informacja@muzeum.wieliczka.pl
http://www.muzeum.wieliczka.pl

ZOBACZ TAKŻE:muzeumwarsztaty

Zobacz także