Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Europejska Noc Muzeów w Miniaturze

Teatr Miniatura
🗺 mapa
📅 sobota 18.05.2024
🎫 1zł
Europejska Noc Muzeów w Miniaturze
Kolejna, już 19., edycja Europejskiej Nocy Muzeów przed nami! W Miniaturze zagramy dwa razy ATLAS WYSP ODLEGŁYCH – o 20.00 i 22.00 – a na odwiedzających będą też czekały niespodzianki. Bilety w symbolicznej cenie 1 zł.

Ważna informacja: zgodnie z zasadami Nocy Muzeów nie prowadzimy przedsprzedaży biletów ani rezerwacji, zapraszamy do ustawiania się w kolejkę po bilety. Kasa biletowa będzie otwarta na godzinę przed pierwszym spektaklem, czyli w godzinach od 19.00 do 22.00. Obiecujemy, że w kolejce nie będziecie się nudzić.

Europejska Noc Muzeów to wyjątkowa noc, podczas której bezpłatnie lub za symboliczną złotówkę można odwiedzać muzea, galerie, biblioteki, teatry, centra kultury i akademie. Do akcji w Gdańsku dołączyło 30 instytucji, w których na mieszkańców czekają specjalnie przygotowane programy – koncerty, warsztaty, spektakle, a także gry i zabawy edukacyjne dla najmłodszych. W tym roku uruchomiono również konkurs dla najbardziej aktywnych zwiedzających!

O spektaklu

Fascynuje was odkrywanie świata? Zobaczcie adaptację wybranych opowieści z książki znakomitej niemieckiej autorki Judith Schalansky, która opisała pięćdziesiąt tajemniczych, mało znanych wysp. Olga Tokarczuk napisała o „Atlasie wysp odległych”, że to „spokojna i dogłębna kontemplacja osobliwości świata”.

Zarówno książka Judith Schalansky, jak i spektakl pokazują, że nasze wyobrażenie rajskiej wyspy często nie ma za dużo wspólnego z rzeczywistością, a wyspy są bardzo trudnymi miejscami do życia. Reżyser Marek Zákostelecký w poetycki sposób opowiada między innymi o pilotce Amelii Earhart, która zaginęła na Oceanie Spokojnym w pobliżu wyspy Howland podczas próby okrążenia Ziemi wzdłuż równika, dramatycznej wyprawie Ferdynanda Magellana w 1520 roku, a także o wyprawie miłośników i badaczy ptaków na Wyspę Niedźwiedzią czy polowaniach w zatoce wielorybników na Wyspie Zwodniczej. Dokumentalne historie Judith Schalansky reżyser przenosi na scenę poprzez zaskakujące formy teatru plastycznego.

Marek Zákostelecký jest czeskim reżyserem i scenografem, który w 2022 roku otrzymał Nagrodę Teatralną Marszałka Województwa Pomorskiego za scenografię do spektaklu Teatru Miniatura „Co u diabła”, a który ma na swoim koncie ponad 130 scenografii do spektakli na całym świecie, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Francji, Izraelu, Polsce i Australii.”

330 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent