Weleda
Weleda Baby

Etnospacer – W chałupie zielarki. Chorzów

Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie“
🗺 mapa
📅 niedziela 14.07.2024
🎫 25zł
Etnospacer – W chałupie zielarki. Chorzów
Zakamarki na co dzień niedostępne dla zwiedzających, opowieści o ziołach, przygotowanie zielników – już w najbliższą niedzielę 14 lipca o godz.12.00 Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie” zaprasza na etnospacer pt.: “W chałupie zielarki”.

Co nas czeka? Odwiedzimy chałupę z Kaliny, gdzie mieści się ekspozycja zielarki. Będzie to również niepowtarzalna okazja do odkrycia tajemnic skrywanych przez zamieszkującą tam niegdyś zielarkę. Będą również warsztaty tworzenia zielników – na przygotowanych arkuszach będzie można wyklejać gałązki zebranych w naszym skansenie roślin. Uczestnicy dowiedzą się do czego w medycynie służyły poszczególne zioła, w jaki sposób przyrządzano leki, wywary, wyciągi, nalewki czy maści.

Koszt uczestnictwa w wycieczce to 25 zł od osoby. Specjalne bilety można zakupić online. Liczba miejsc jest ograniczona – kiedy pula biletów się wyczerpie nie będzie możliwości dodania kolejnych

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

614 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent