Energooszczędna choinka przed Galerią Sfera

📅 czwartek 22.12.2011 do sobota 24.12.2011
Energooszczędna choinka przed Galerią Sfera

Od 12 do 24 grudnia przed Galerią SFERA wystawiona będzie nietypowa dekoracja świąteczna – energooszczędna choinka. Z pozoru nie będzie się ona różniła od innych choinek, jednak aby uruchomić zamontowane na niej lampki potrzebne będzie zaangażowanie przechodniów. Aby nacieszyć oczy blaskiem świątecznych światełek, trzeba będzie wsiąść na rower podłączony do choinki i wytworzyć energię niezbędną do ich zasilenia.

Nasza choinka pokazuje dobitnie, że prąd nie bierze się „znikąd′. W obecnych czasach, przyzwyczajeni do wszechobecności prądu i nowoczesnych technologii, często zapominamy, że do wytworzenia energii potrzebny jest cały skomplikowany proces, który dodatkowo nie jest obojętny dla środowiska. Ta refleksja przychodzi, kiedy do uruchomienia lampek zamiast sekundy na przełączenie przełącznika, musimy poświęcić dłuższą chwilę i trochę wysiłku. I tą właśnie refleksję mamy nadzieję wywołać naszą akcją. – komentuje Anna Dworak, Dyrektor Marketin-gu Galerii SFERA.

„Choinka z klimatem" jest kolejną po projekcie „Engage" i „Kinie bez prądu" akcją proekologiczną podejmowaną przez Galerię SFERA, która zapowiada także dalsze akcje mające na celu promocję postaw przyjaznych dla środowiska.