Elbląg – to lubię! Weź udział w grze miejskiej!

Stare Miasto w Elblągu
🗺 mapa
📅 środa 12.04.2017
Elbląg – to lubię! Weź udział w grze miejskiej!
Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne do udziału w plenerowej grze miejskiej pn. „Elbląg – to lubię!”.

Gra zostanie rozegrana 12 kwietnia, rozpocznie się o godz. 09:30 na Starym Mieście. Gra organizowana jest w ramach projektu pn. „Elbląg – to lubię!” dofinansowanego w ramach Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.

Celem inicjatywy jest popularyzacja wśród uczestników wiedzy na temat historii miasta Elbląg, a przede wszystkim historii Browaru w Elblągu oraz stworzenie okazji do indywidualnych działań rozbudzających kreatywność, promowanie nowych form aktywności i działalności kulturalnej, ale również współdziałanie podmiotów aktywnych w sferze społecznej i kulturowej.

W grze miejskiej mogą wziąć udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Gra zostanie rozegrana w przestrzeni miejskiej – na terenie Starego Miasta oraz w CSE „Światowid”. Nie zabraknie w niej elementów klasycznych podchodów, happeningu, a także konkurencji ruchowych. W grze weźmie udział max. 10 drużyn. Drużyną może być cała klasa lub grupa min. 5 osobowa. Grupa musi mieć jednego opiekuna (nauczyciela). Głównym zadaniem uczestników będzie rozwiązanie różnych zadań. Na zwycięskie grupy czekają nagrody: zwiedzanie zakładu Browaru w Elblągu, książki, gry planszowe, bony upominkowe do księgarni EMPIK.

 
Zgłoszenia można przesyłać do  24 marca 2017 roku, jednak liczy się kolejność zgłoszeń. Regulamin oraz karta zgłoszeń dostępne są na naszej stronie. Zainteresowani mogą już kontaktować się z Agnieszką Tkaczuk-Jans (55 611 20 89/ agnieszka.tkaczuk@swiatowid.elblag.pl). Udział w grze miejskiej jest bezpłatny.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent