Eksperymentownia – warsztaty STEAM: Przełomowcy i łamaczki barier

Brama Poznania mapa

sobota 20.05.2023

30

Eksperymentownia – warsztaty STEAM: Przełomowcy i łamaczki barier

Projektowali własne wynalazki, prowadzili badania, dokonywały zdumiewających odkryć.

Z Poznaniem i Ostrowem Tumskim od zawsze związani byli niezwykli badacze i badaczki. Jakie eksperymenty i obserwacje doprowadziły ich do stworzenia balonu latającego i mikroskopu?

Czego jeszcze dokonali i dokonały? Dołączcie do nas – kto wie, jakie bariery uda się przełamać Wam? A na zakończenie zrobimy własne gwiaździarnie!

Bilety w sprzedaży od 2.05.2023 r.

Eksperymentownia – warsztaty STEAM (Science, Technology, Engineering, Art, Mathematics) to warsztaty łączące nauki ścisłe, matematykę, inżynierię i sztukę z dziedzictwem Ostrowa Tumskiego. W trakcie zajęć będziemy wcielać się w rolę naukowców, inżynierów, twórców i artystów. Będziemy konstruować, eksperymentować, wyjaśniać, dociekać, zadawać pytania, tworzyć. Stawiamy na kreatywność, poszukiwanie rozwiązań, pracę zespołową wewnątrz rodziny i odkrywanie przez zabawę. Wszystkie rodziny gotowe na poznawanie świata w nietuzinkowy sposób i szereg wyzwań zapraszamy do Eksperymentowni – naszego składu dziwów i niezwykłości!

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Dla kogo?
dzieci w wieku 7-12 lat z opiekun(k)ami
Cena
rodzina/30 zł

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Eksperymentownia – warsztaty STEAM: Przełomowcy i łamaczki barier

Brama Poznania Ichot

Brama Poznania - nowy kierunek zwiedzania Brama Poznania, czyli Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego, to instytucja, która odwołując się do ponad tysiącletniej historii poznańskiej Wyspy Katedralnej odkrywa przed zwiedzającymi miejsce narodzin polskiej państwowości. Stanowi ona przykład …

Więcej

Adres:

Ostrów Tumski
Poznań


Kontakt:

http://bramapoznania.pl