Eksperymentownia – warsztaty STEAM: Kapryśna pogoda

Brama Poznania, ul. Gdańska 2 mapa

sobota 22.02.2020

10

Eksperymentownia – warsztaty STEAM: Kapryśna pogoda

Eksperymentownia – warsztaty STEAM (Science, Technology, Engineering, Art, Mathematics) to warsztaty łączące nauki ścisłe, matematykę, inżynierię i sztukę z dziedzictwem Ostrowa Tumskiego. W trakcie zajęć będziemy wcielać się w rolę naukowców, inżynierów, twórców i artystów. Będziemy konstruować, eksperymentować, wyjaśniać, dociekać, zadawać pytania, tworzyć. Stawiamy na kreatywność, poszukiwanie rozwiązań, pracę zespołową wewnątrz rodziny i odkrywanie przez zabawę. Wszystkie rodziny gotowe na poznawanie świata w nietuzinkowy sposób i szereg wyzwań zapraszamy do Eksperymentowni – naszego składu dziwów i niezwykłości!

Dla kogo?
rodziny z dziećmi w wieku 7 – 12 lat
Cena
10 zł / od rodziny zł

Godzina

10:30 – 12:30
13:30 – 15:30

Mówi się, że bywa zmienna, w kratkę, a czasem w ogóle jej nie ma. Jaka naprawdę jest pogoda, jak wyjaśniano jej zmienność w dawnych czasach i co o niej wiemy obecnie? Czym będzie nas zaskakiwać w najbliższym czasie w związku ze zmianami klimatu? Zapraszamy wszystkie rodziny chętne do przeprowadzania własnych eksperymentów, poszukiwania niestandardowych odpowiedzi i tworzenia pogodowej sztuki na pierwsze w tym roku zajęcia Eksperymentowni. Spróbujemy wywołać burzę, sprawdzimy, dlaczego z chmur pada deszcz i przekonamy się, jak przepowiedzieć pogodę, obserwując przyrodę.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Eksperymentownia – warsztaty STEAM: Kapryśna pogoda

Brama Poznania Ichot

Brama Poznania - nowy kierunek zwiedzania Brama Poznania, czyli Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego, to instytucja, która odwołując się do ponad tysiącletniej historii poznańskiej Wyspy Katedralnej odkrywa przed zwiedzającymi miejsce narodzin polskiej państwowości. Stanowi ona przykład …

Więcej

Adres:

Ostrów Tumski
Poznań


Kontakt:

http://bramapoznania.pl

Eksperymentownia – warsztaty STEAM: Kapryśna pogoda