EkoPaka – zamykamy obieg surowców

czwartek 16.07.2015 do czwartek 30.07.2015

EkoPaka – zamykamy obieg surowców

Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie znalazła się wśród 50 Bibliotek, które biorą udział w programie edukacyjnym „EkoPaka – zamykamy obieg surowców” organizowanym przez INTERSEROH Organizację Odzysku Opakowań. Do udziału w programie zgłosiło się 370 bibliotek z całej Polski, z Małopolski zostało zakwalifikowanych 7 bibliotek.

W ramach projektu do Nowohuckiej Biblioteki Publicznej w Krakowie będą docierały pudełka z zawartością w postaci gier i zabaw oraz materiałów plastycznych, które posłużą do realizacji zajęć edukacyjnych, każda będzie poświęcona innym surowcom. Pierwsza paka dotarła już do Biblioteki. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wrześniu 2015 r. w Filii nr 8 na os. Bohaterów Września 26. Dzieci  dowiedzą się skąd się bierze drewno, poznają jego zastosowanie oraz sposoby na powtórne wykorzystanie.  Poznają też zabawy z wykorzystaniem rekwizytów wykonanych z drewna.

INTERSEROH Organizacja Odzysku Opakowań S.A. zajmuje się odzyskiem i recyklingiem opakowań – pomaga firmom i instytucjom redukować ich negatywny wpływ na środowisko. W ramach projektu chce pokazać zamknięty obieg surowców. Uczestnicy zajęć dowiedzą się, że to, co zostaje z produktów – opakowania, zużyte elementy – to nie śmieci, ale materiał, z którego można stworzyć coś nowego. EkoPaka pozwoli wprowadzić najmłodszych odbiorców w zagadnienia ważne z punktu widzenia wychowania odpowiedzialnego i wrażliwego ekologicznie konsumenta.

Zachęcamy do polubienia profilu programu EkoPaka na Facebooku: www.facebook.com/EkoPaka

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Biblioteka Kraków, Os. Stalowe 12

WYPOŻYCZALNIA DLA DZIECI Godziny otwarcia: Poniedziałek, środa, piątek 11.00- 18.00 Wtorek 8.00-15.00 Czwartek 11.00- 15.00 Sobota I i V miesiąca 9.00 - 14.00

Więcej

Adres:

Biblioteka Główna
Os. Stalowe 12
31-921 Kraków


Kontakt:

sekretariat: (012)-644-23-52;
nhbp@biblioteka.krakow.pl
http://www.biblioteka.krakow.pl

EkoPaka – zamykamy obieg surowców