Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy

📅 środa 08.09.2010 do piątek 31.12.2010
Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy

Program EUD jest skierowany do uczniów klas piątych i szóstych szkoły podstawowej, a uczestnictwo w zajęciach jest nieodpłatne. Zapisy na semestr zimowy EUD rozpoczynają się już 6 września 2010 o godz. 15.00.

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy prowadzony jest przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych, we współpracy z lokalnymi partnerami: Szkołą Główną Handlową w Warszawie, Akademią Ekonomiczną w Katowicach, Uniwersytetem w Białymstoku i Miastem Bełchatów. Partnerem strategicznym EUD jest Narodowy Bank Polski, a Minister Edukacji Narodowej pełni nad przedsięwzięciem patronat honorowy.

Wakacje na Ekonomicznym Uniwersytecie Dziecięcym dobiegają końca. Rozpoczynamy nabór na kolejny semestr zajęć, który rusza już pod koniec września – informuje Marcin Dąbrowski, koordynator projektu. Będzie to już szósta edycja EUD w Warszawie i trzeci semestr zajęć w Katowicach, Białymstoku i Bełchatowie.

Do udziału w zajęciach zapraszamy uczniów ostatnich lat szkoły podstawowej, których ciekawi i interesuje świat ekonomii i biznesu. W semestrze czeka ich sześć spotkań – ciekawych wykładów i warsztatów poświęconych zagadnieniom ekonomicznym.

Na zajęciach EUD będzie można dowiedzieć się m.in. Po co płacimy podatki? Czy warto powierzać pieniądze bankom? Jak efektywnie zarządzać własnym czasem? Na czym polega marketing w Internecie? Po co i jak działa giełda? W tajemniczy świat ekonomii wprowadzać będą wykładowcy akademiccy, jak również praktycy biznesu – relacjonuje specjalista Fundacji – zaś w czasie wolnym od zajęć, na stronie portalu EUD, organizowane będą konkursy edukacyjne adresowane do młodych żaków.

Każdy student Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego otrzymuje indeks, do którego zbiera stempelki. Zebrane cztery stempelki uprawniają uczestnika spotkań do otrzymania dyplomu ukończenia EUD. Semestr zajęć kończy się testem wiedzy i wręczeniem wartościowej nagrody dla najlepszego studenta danego ośrodka.

Wzorem poprzednich edycji, wraz z zajęciami dla dzieci rusza cykl wykładów dla rodziców i opiekunów studentów EUD. Wykłady z zakresu wychowania i edukacji finansowej dzieci i młodzieży prowadzone są przez specjalistów z zakresu psychologii, socjologii, filozofii i dydaktyki nauczania.

Formularz zapisów oraz szczegółowe informacje na temat programu zajęć dla każdego z ośrodków EUD, harmonogramu i miejsca spotkań dostępne są na:
www.uniwersytet-dzieciecy.pl