EkoMiasto – uczymy młodzież zachowań ekologicznych

📅 środa 15.03.2017 do czwartek 30.03.2017
EKO MIASTO GRAFIKA WARSZAWA
W ramach projektu przeprowadzonych zostanie 27 3-godzinnych warsztatów z zakresu edukacji ekologicznej, podczas których uczniowie zapoznają się z tematami ważnymi dla mieszkańców dużych miast tj. zrównoważonym transportem i energetyką, przyjazną architekturą i urbanistyką, ekologiczną estetyką miasta oraz gospodarowaniem i segregacją odpadów.

Uczniowie uczestniczący w warsztatach EkoMiasto dowiedzą się m.in., jakie zagrożenia dla środowiska naturalnego niosą rozrastające się miasta, w jaki sposób można oszczędzać energię i jak z niej racjonalnie korzystać, omówią też ekologiczne rozwiązania w transporcie. Uczniowie w zespołach zaprojektują i zbudują makietę nowoczesnego miasta, wykorzystującego alternatywne źródła energii, ekologiczne środki transportu i energooszczędne budynki, a także zaaranżują zieloną przestrzeń w miastach.

Zapraszamy nauczycieli do zapisywania swoich klas do udziału w projekcie. Każdy nauczyciel może zgłosić nawet 3 klasy (również szkoły, które brały udział w projekcie w 2016 roku teraz też mogą ponownie wziąć udział w tym roku). Dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta st. Warszawy opłata za pojedynczy warsztat wynosi jedynie 50 zł.

Czy i jak motywować dzieci

Więcej o projekcie: www.klatrat.org