Eko Warszawa – seria rodzinnych warsztatów o mieście i ekologii

Dom Spotkań z Historią
📅 sobota 20.11.2021
Eko Warszawa - nowa seria rodzinnych warsztatów o mieście i ekologii
Hotele dla owadów, miejskie bagna i budynki dobre dla planety. To ułamek programu kreatywnych zajęć dla najmłodszych, podczas których uczestnicy poznają Warszawę przez pryzmat środowiska naturalnego i dbałości o nie.

W programie pierwszej edycji cyklu “Eko Warszawa” znalazło się 10 kreatywnych spotkań i wycieczek plenerowych. Dzieci i rodzice odwiedzą stołeczne mokradła i miejskie ogrody, zbadają wybrzeże Wisły i stworzą domki dla owadów. Będą przyglądać się miastu i jego architekturze z ekologicznej perspektywy, wspólnie szukać eko rozwiązań dla komunikacji i projektowania przestrzeni. Nie zabraknie też perspektywy najbliższego otoczenia – najmłodsi poznają działania, dzięki którym gospodarstwa domowe mogą być proekologiczne.

Cykl potrwa do połowy listopada, udział w zajęciach jest bezpłatny. Podstawą warsztatów jest edukacja przez zabawę – dzieci wspólnie z rodzicami biorą udział w krótkich grach terenowych, quizach, zadaniach konstruktorskich i kreatywnych. Poznają bioróżnorodność i historię Warszawy, zdobywają wiedzę nt. zmian klimatu, ekologii, roli człowieka w ekosystemie i jego wpływu na kształt środowiska naturalnego.

Warsztaty prowadzą architekci, edukatorzy i przyrodnicy. Tegoroczny cykl zakończy spotkanie w wielokrotnie nagradzanej pracowni XY Studio! Autorką koncepcji cyklu jest Patrycja Jastrzębska (Tu było, tu stało, Stowarzyszenie Masław).

Czy i jak motywować dzieci

Podstawowe informacje o cyklu

• udział w zajęciach jest bezpłatny, ale każdorazowo wymaga rejestracji:https://bit.ly/ekowarszawa
  • liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń