Eko Odkrywcy – fascynujące warsztaty dla dzieci

Miejsce wydarzenia: Nobel Tower

Data wydarzenia: piątek 19.05.2017

Eko Odkrywcy

Mniejszych i większych zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie o nazwie Eko Odkrywcy, które odbędzie się 19 maja w Nobel Tower jedynym w swoim rodzaju biurowcu hybrydowym w Poznaniu.

Z myślą o dzieciach przedszkolnych i szkolnych przygotowaliśmy serię warsztatów, podczas których mamy zamiar fascynować, zaskakiwać i odkrywać, ale przede wszystkim doskonale się bawić.

Zapraszamy każdego, kto ma ochotę na energetyczne połączenie zabawy i nauki w piątkowe popołudnie.

Zaczynamy o godzinie 16:00 i zapewniamy rozrywkę do godziny 20:00.

Dołączcie do Eko Odkrywców w Nobel Tower!

Zaplanowane na ten dzień atrakcje:

EKO EDUKACJA

„Chemia z naturą” kreatywne doświadczenia
Dzieci będą miały okazję brać udział w eksperymentach z pogranicza przyrody, chemii i fizyki, na których wykorzystując proste akcesoria oraz składniki, znajdujące się w każdym z domów, m.in. sodę oczyszczoną, ocet czy też płyn do naczyń będą powstawały zjawiska takie jak chemiczne jojo, magiczny balon oraz kolorowy wulkan.

„Kilowaty zabawy” z użyciem zestawów demonstracyjnych – OZE
Podczas warsztatów dzieci będą miały okazję przekonać się, jak powstaje energia, jak można ją zmagazynować, a także będą miały możliwość zbudowania własnych zestawów energetycznych. Podczas warsztatów wykorzystamy zestawy OZE – turbiny wiatrowe, panele fotowoltaiczne, a także dynamo dzięki któremu będziemy wytworzać energię.

„Świat widziany z bliska” – warsztaty na mikroskopach Biomax
Podczas zajęć, dzieci będą miały okazję zobaczyć pod mikroskopem aparat gębowy muchy i motyla, komórkę krwi czy też pleśni. Ponadto ze skórki cebuli dzieci same będą mogły przygotować preparat mikroskopowy i zobaczyć go w dużym powiększeniu na ekranie monitora.

„Donice nie z tej ziemi”
Z metalowych puszek przy użyciu różnorodnych materiałów (sznurków, kolorowych papierów oraz tkanin) powstaną barwne doniczki, w których dzieci będą sadzić rośliny, które następnie zabiorą ze sobą na balkon, parapet ewentualnie puszkę wykorzystają na pojemnik, np. na pisaki czy też zabawki.

„wKOŁO ekologii”
Dzieci przy pomocy barwnego koła fortuny wybierają kategorię (np. PYTANIE, ZADANIE, ZAGADKA), a za poprawną odpowiedź-otrzymają upominek
Eko Edukacja we współpracy z firmą ABRYS_  www.abrys.pl

EKO KULINARIA
CZY SŁODYCZE MOGĄ BYĆ ZDROWE ?

Absolutnie TAK !
Kluczem są surowce, z których wykonuje się słodycze, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na ich rodzaj i jakość. Najważniejsze, aby były one w jak najmniejszym stopniu przetworzone, naturalne oraz zawierające cenne wartości odżywcze.
Jak sobie poradzić z małym i większym głodem podpowiedzą nam specjaliści z firmy Eat Sweet & stay fit  podczas najsmaczniejszych warsztatów cukierniczych w tym dniu
warsztaty cukiernicze we współpracy z firmą Eat Sweet & stay fit_  www.sweet-and-fit.pl

MISTRZ SPORTU
treningi przyszłych piłkarzy prowadzone na zielonym skwerku przed Nobel Tower
patronat i prowadzenie Lech Poznan Football Academy: www.lpfa.pl

 EKO FRYZURY
warsztaty na oryginalne kolorowe tęczowe fryzury nie tylko dla dziewcząt
patronat Instytut Piękna Kamila Michalewicz : www.instytutpiekna.eu

EKO BEZPIECZNI
Warsztaty pomocy przedmedycznej – prowadzone przez 11 latka który ukończył kurs udzielania I pomocy

Zapisy i zgłoszenia pod nr telefonów

T +48 734 176 029
T.+48 784 011 744

lub mailem salki@nobeltower.pl

 

Zobacz miejsce wydarzenia