Eko Odkrywcy w Nobel Tower

Nobel Tower mapa

piątek 11.05.2018

Warsztaty bezpłatne

Eko Odkrywcy w Nobel Tower

Mniejszych i większych zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie o nazwie Eko Odkrywcy, które odbędzie się 11 maja w Nobel Tower jedynym w swoim rodzaju biurowcu hybrydowym w Poznaniu.

Z myślą o dzieciach przedszkolnych i szkolnych przygotowaliśmy serię warsztatów, podczas których mamy zamiar fascynować, zaskakiwać i odkrywać, ale przede wszystkim doskonale się bawić. Zapraszamy każdego, kto ma ochotę na energetyczne połączenie zabawy i nauki w piątkowe popołudnie.

Zaczynamy o godzinie 16:00 i zapewniamy rozrywkę do godziny 20:00. Dołączcie do Eko Odkrywców w Nobel Tower!

Zaplanowane na ten dzień atrakcje:

EKO EDUKACJA  

„Chemia z naturą” kreatywne doświadczenia
Dzieci będą miały okazję brać udział w eksperymentach z pogranicza przyrody, chemii i fizyki, na których wykorzystując proste akcesoria oraz składniki, znajdujące się w każdym z domów, m.in. sodę oczyszczoną, ocet czy też płyn do naczyń będą powstawały zjawiska takie jak chemiczne jojo, magiczny balon oraz kolorowy wulkan.

„Kilowaty zabawy” z użyciem zestawów demonstracyjnych – OZE
Podczas warsztatów dzieci będą miały okazję przekonać się, jak powstaje energia, jak można ją zmagazynować, a także będą miały możliwość zbudowania własnych zestawów energetycznych. Podczas warsztatów wykorzystamy zestawy OZE – turbiny wiatrowe, panele fotowoltaiczne, a także dynamo dzięki któremu będziemy wytworzać energię.

„Świat widziany z bliska” – warsztaty na mikroskopach Biomax
Podczas zajęć, dzieci będą miały okazję zobaczyć pod mikroskopem aparat gębowy muchy i motyla, komórkę krwi czy też pleśni. Ponadto ze skórki cebuli dzieci same będą mogły przygotować preparat mikroskopowy i zobaczyć go w dużym powiększeniu na ekranie monitora.

„Donice nie z tej ziemi”
Z metalowych puszek przy użyciu różnorodnych materiałów (sznurków, kolorowych papierów oraz tkanin) powstaną barwne doniczki, w których dzieci będą sadzić rośliny, które następnie zabiorą ze sobą na balkon, parapet ewentualnie puszkę wykorzystają na pojemnik, np. na pisaki czy też zabawki.

EKO_BRELOKI
Z korka po winie oraz elementów dekoracyjnych (cekinów, sznurków, wstążek) będą tworzone fantastyczne breloczki do kluczy.

RECYKLINGOWO KOSZULKOWO
Stare koszulki T-shirt posłużą nam do stworzenia recyklingowej włóczki, z której powstać mogą kolorowe bransoletki i naszyjniki.

SKARPECIAKI-PRZYTULAKI
W ramach zajęć ze starych (ale czystych;)) skarpetek będziemy tworzyć zabawne postaci. W zależności od fantazji będą to zajączki, pieski, kotki, żyrafy czy też krokodyle.
Zgodnie z ideą recyklingu wnętrze naszych maskotek zostanie wypełnione odpadem – trocinami z niszczarki.
Do wykorzystania jako dekoracja dziecięcego pokoju lub zabawka.
Eko Edukacja we współpracy z firmą ABRYS

EKO KULINARIA
warsztaty cukiernicze

MISTRZ SPORTU

treningi przyszłych piłkarzy, mini mecze prowadzone na zielonym skwerku przed Nobel Tower 
patronat i prowadzenie Akademia Reissa

EKO BEZPIECZNI
Warsztaty pomocy przedmedycznej – prowadzone przez 12 latka który ukończył kurs udzielania I pomocy

Zapisy i zgłoszenia pod nr telefonów
T +48 734 176 029
T.+48 784 011 744

Wszystkie warsztaty są bezpłatne!

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Rodzinne wyjazdy

Zobacz także