Eko-historie: Tajemnicze ślady pod korą, czy wszystkie są dziełem kornika?

Eko-historie: Tajemnicze ślady pod korą, czy wszystkie są dziełem kornika?

Nowy Teatr, ul. Madalińskiego 10/16
🗺 mapa
📅 sobota 30.11.2019
Eko-historie: Tajemnicze ślady pod korą, czy wszystkie są dziełem kornika?
Edukacja przyrodnicza to ważny element programu edukacyjnego Nowego Teatru. Po raz kolejny zapraszamy Akademię Dzikiej Ochoty do współpracy.

Doświadczeni przyrodnicy/czki, edukatorzy/ki i biolodzy/żki opowiedzą o relacjach człowieka i przyrody, o tym czym są zmiany klimatu i jak możemy im przeciwdziałać, jak ważna jest segregacja śmieci i co nadaje się do ponownego przetworzenia oraz dlaczego nie trzeba się bać wody z kranu.

Na spotkania zapraszamy rodziców wraz z dziećmi – razem dbajmy o wychowanie w przeświadczeniu, że dbanie o planetę to nasza wspólna sprawa! EKO historie to spotkania stworzone, by spędzać wartościowy czas, poszerzając swoją ekologiczną świadomość i świetnie się bawiąc.

Wiek: 6+
Udział bezpłatny
Czas trwania: 11:30-13:00
Prowadzenie: Akademia Dzikiej Ochoty

30 listopada: Tajemnicze ślady pod korą, czy wszystkie są dziełem kornika?
prowadzenie: Grzegorz Stopa

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Kornik zjada drzewo, drzewo ginie. Taka jest obiegowa historia o najsławniejszym z owadzich „szkodników”. Tymczasem w Polsce jest około 150 gatunków korników i tysiące gatunków zwierząt żyjących w drewnie, łyku i korze drzew. Martwe albo zamierające drzewo to niezwykle złożony ekosystem, w którym spotkać możemy: ogrodników, błyskawicznych zabójców, powolnych obiboków i spokojnych lokatorów. Podczas warsztatu przyjrzymy się im i ich domom. Wspólnie napiszemy historię drugiego życia drzewa.

Grzegorz Stopa – Przyrodnik, od piętnastu lat prowadzi wyjazdy do podlaskich lasów, w tym Puszczy Knyszyńskiej i Białowieskiej, dla warszawskiej młodzieży. Nauczyciel biologii w szkole podstawowej i średniej. Miłośnik dzikej przyrody Warszawy. Pasjonat alternatywnej edukacji nastawionej na praktyczne działania i interdyscyplinarność. Pożeracz książek.

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie