Edukacyjna przygoda w Twoim domu

czwartek 04.08.2022 do czwartek 18.08.2022

Edukacyjna przygoda w Twoim domu

Wyobraź sobie, że jesteś mamą trójki dzieci. Pracujesz, dbasz o dom i bezustannie myślisz o swoich pociechach. Czy dobrze zjadło? Czy w przedszkolu nie płakało? Czy dziś w szkole dostanie złą ocenę, bo wczoraj nie daliście rady przygotować się do sprawdzianu. Martwi Cię to, że Twoje dziecko nie odnajduje się w grupie? A może wiesz,  że nie zostanie docenione przez nauczyciela, pomimo tego jak bardzo się stara. W Twojej głowie codziennie pojawiają się takie myśli? Prawda jest taka, że nie jesteś sama! Zdecydowana większość rodziców myśli dokładnie tak jak Ty.

Edukacja w szkole stacjonarnej niesie za sobą masę plusów, ale nie jest jedynym rozwiązaniem dla Twojego dziecka.

Ministerstwo Edukacji Narodowej umożliwia dzieciom obywateli polskich, bezpłatną edukację w tzw. nauczaniu domowym. Rodzic staje się nauczycielem dziecka, a dzięki wsparciu specjalnej platformy edukacyjnej może skutecznie kierować rozwojem i jego edukacją.

Polska Szkoła Internetowa – czym się zajmujemy?

Polska Szkoła Internetowa Alfa i Omega powstała z myślą o rodzicach i dzieciach wyjeżdżających za granicę. Naszym celem było wspieranie rodaków w edukacji poza granicami kraju. Okres pandemii COVID 19 oraz długi lockdown, uzmysłowił nam, że zapotrzebowanie na edukację online wzrasta na terenie naszego kraju.

Mieszkasz w Polsce lub za granicą? Twoje dziecko ma prawo przejść na nauczanie domowe!

Zadaniem Polskiej Szkoły Internetowej jest wsparcie rodziców oraz ich dzieci w realizowaniu podstawy programowej obowiązującej w Polsce. Dzięki nam Twoje dziecko nie tylko pozna swój ojczysty język, ale zgłębi wiedzę między innymi z matematyki, przyrody czy historii. Materiały edukacyjne zostały dostosowane do potrzeb tzw. „nauczania domowego” i przygotowane przez doświadczoną kadrę pedagogiczną. W tej formie to rodzic staje się nauczycielem i jego zadaniem będzie kierowanie rozwojem intelektualnym dziecka.

Edukacyjna przygoda w Twoim domu

 

Warunki przyjęcia do szkoły:

Do grona naszych uczniów zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 14 roku życia. Wspieramy edukację maluchów w zakresie szkoły podstawowej. O przyjęciu dziecka do szkoły Alfa i Omega decyduje fakt, iż musi posiadać ono polskie obywatelstwo (numer pesel). To jedyny warunek, aby Twoje dziecko mogło korzystać ze wszystkich dostępnych pomocy dydaktycznych w formie bezpłatnej. Dla pozostałych żaków dedykujemy opcję płatną.

http://polskaszkołainternetowa.edu.pl/pakiety/

Rok szkolny

Rok szkolny rozpoczyna się we wrześniu. Od tego czasu dziecko przyswaja zakres materiału z danego przedmiotu. Na początku przygody z edukacją, wystarczy 30-40 min dziennie, aby mały uczeń zapoznał się z lekcjami na platformie. Jeśli dziś nie możecie lub nie chcecie zdobywać wiedzy, to zawsze możecie wrócić do lekcji innego dnia. Na przykład w weekend. Testy nie mają wpływu na ocenę końcową na świadectwie. Pokazują jedynie aktualny poziom przygotowania do egzaminu klasyfikacyjnego. W przypadku problemów z którąkolwiek częścią materiału, można zwrócić się o pomoc do nauczyciela. Udzieli on wyjaśnień drogą mailową lub za pomocą wideo konferencji.

https://www.polskaszkolainternetowa.pl/edukacja-bezplatna.html

Egzaminy klasyfikacyjne:

Aby otrzymać promocję do następnej klasy Twoje dziecko musi przystąpić do egzaminu końcowego. Odbywa się on na przełomie maja i czerwca na terenie Polski oraz Unii Europejskiej (w przypadku dzieci z zagranicy). Jeżeli uczeń z przyczyn usprawiedliwionych, nie przystąpi do egzaminu, Dyrektor Szkoły wyznacza drugi termin. W tym przypadku odbywać się on będzie na terenie Polski, w miejscu i czasie uzgodnionym ze Szkołą. Po zdaniu egzaminu końcowego dziecko otrzymuje promocję do kolejnej klasy oraz świadectwo Ministerstwa Edukacji Narodowej (MEN).

Podręczniki:

Nauka w Polskiej Szkole Internetowej Alfa i Omega jest bezpłatna, a materiały na platformie są przygotowane w taki sposób, aby zakup podręczników nie był konieczny.  Z naszej perspektywy książki w formie papierowej mają jednak szczególną „moc”, więc warto uzupełnić domową bibliotekę o lektury wskazane na stronie.

Nauka w domu:

Tak zwane „nauczanie domowe” posiada niewątpliwie wiele zalet. Duże znaczenie odgrywa fakt, iż dzieci przebywają w dobrze przez siebie znanym i komfortowym środowisku, czyli w domu. Dziecko może się uczyć wszystkiego, co go ciekawi i w takim tempie, jakie jest dla niego najlepsze. Nauka przez internet pozwala bowiem realizować materiał z każdego miejsca na świecie, w dogodnym dla siebie czasie. Pomoce dydaktyczne zostały opracowane tak, aby dzieci w łatwy i szybki sposób mogły przyswoić zadany temat. W przypadku jakichkolwiek problemów zawsze można liczyć na pomoc kadry pedagogicznej. Dużą rolę, szczególnie w przypadku młodszych dzieci będzie odgrywała pomoc rodziców. To ich zadaniem przez najbliższy rok będzie kierowanie edukacją dzieci tak, aby mogły robić widoczne postępy w nauce. Centrum Rozwoju Edukacji Alfa i Omega, dzięki możliwościom jakie daje dzisiejsza technika, jest w stanie skutecznie wspomóc dorosłych w tym trudnym i odpowiedzialnym zadaniu.

Rodzicie często muszą dokonywać trudnych wyborów. Nie zawsze droga którą wybraliśmy jest słuszna. Trudno polemizować z tym, że zarówno edukacja domowa, jak ta odbywająca się stacjonarnie mają wady i zalety. W życiu młodego człowieka kontakt z rówieśnikami jest niezbędny i bez względu na wybór formy nauczania taki kontakt trzeba mu zapewnić.

Jeśli szukasz alternatywnej formy nauczania to dobrze trafiłeś. Pomożemy Ci w tym. Nieważne czy mieszkasz w Polsce, czy za granicą. Edukacja domowa może być tym czego szukasz dla Twojego dziecka!

Co możemy zaoferować Twojemu dziecku?

  1. Roczny dostęp do platformy edukacyjnej (materiały edukacyjne przygotowane przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, zgodnie z obowiązującą podstawą programową)
  2. Możliwość zapisania dziecka do dowolnej klasy (niekoniecznie zgodnej z rocznikiem-tylko w opcji płatnej)
  3. Wsparcie nauczycieli
  4. Webinaria – zajęcia z nauczycielem (dla chętnych)
  5. Zajęcia rozwijające kreatywność dziecka
  6. Legitymację szkolną uprawniającą do zniżek
  7. Świadectwo MEN po przystąpieniu do egzaminu końcowego
  8. Bezpłatne egzaminy klasyfikacyjne
  9. Konkursy z nagrodami

Kontakt:
CENTRUM ROZWOJU EDUKACJI „ALFA I OMEGA”
15-328 Białystok
Świerkowa 24 lok.U2
Tel: +48 534 637 952
E-mail: sekretariat@polskaszkolainternetowa.pl
http://www.polskaszkolainternetowa.pl/
Facebook: @polskaszkolainternetowa

Edukacyjna przygoda w Twoim domu
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie