Edukacja w Muzeum Warszawy. Rok szkolny 2017/2018

Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42
📅 środa 20.09.2017 do niedziela 29.10.2017
Zadania i wyzwania. Czym jest Muzeum? sierpień 2017

W  folderze do pobrania ze strony Muzeum Warszawy – w zwięzły sposób prezentujemy informacje o zajęciach prowadzonych w Muzeum Warszawy i jego oddziałach – tematykę, czas trwania, docelowe grupy wiekowe. Nasze zajęcia edukacyjne przekładają Warszawę na język dzieci i młodzieży, przedstawiają im ją w sposób przystępny i angażujący. Łączą historyczne treści z różnego rodzaju działaniami – interaktywnym zwiedzaniem, spacerami, warsztatami, grami i zabawami. Uczestniczki i uczestnicy warsztatów w Muzeum Warszawyilustrują baśnie i legendy warszawskie, w Muzeum Farmacji poznają działanie różnorodnych substancji na organizm człowieka, w Muzeum Drukarstwa własnoręcznie tłoczą karty okolicznościowe i linoryty.

Ponadto, przygotowaliśmy ofertę Muzeum na życzenie – innymi słowy, jesteśmy gotowi poprowadzić zajęcia na wybrany przez Państwa temat. Propozycja skierowana jest do tych, którzy potrzebują urozmaicenia szkolnego planu zajęć. Na życzenie przygotujemy tematyczne trasy spacerów, zajęcia warsztatowe, wykłady na temat Warszawy, gry miejskie. Możemy je przeprowadzić w przestrzeni miejskiej, u Państwa w placówce albo zaprosić do wnętrz Muzeum Warszawy lub jego oddziałów. Zapraszamy do współpracy!

Pobierz program zajęć edukacyjnych na rok szkolny 2017/2018

Czy i jak motywować dzieci

Wakacyjne warsztaty w Muzeum 201721317968_1536362543076974_1890680541905420289_nwarsztaty dla dzieci w Muzeum Miasta Warszawy wrzesień 2017