Edukacja i zabawa w Willi Decjusza

Willa Decjusza mapa

wtorek 07.11.2023 do wtorek 21.11.2023

Odwiedź w styczniu Willę Decjusza! Zwiedzanie indywidualne i z przewodnikiem

Willa Decjusza to wyjątkowe miejsce na mapie kulturalnej Krakowa, w którym wszyscy mieszkańcy miasta – także ci najmłodsi – obcując z zabytkową przestrzenią, mają okazję w niecodzienny sposób odkrywać dziedzictwo Krakowa i Europy.

W Willi realizowane nie tylko projekty międzynarodowe, wystawy, konferencje, debaty, koncerty, ale także działania edukacyjne, zorientowaną na dialog oraz wzmacnianie wielokulturowego potencjału miasta, z kreatywnym wykorzystaniem zabytkowego miejsca jakim jest Willa Decjusza. Prowadzone przez Instytut Kultury Willa Decjusza projekty i działania opierają się na łączeniu tradycji z nowoczesnością, w oparciu o innowacyjne i kreatywne podejście do myślenia o dziedzictwie, kulturze i potrzebach współczesnych odbiorców.

Dla najmłodszych odbiorców w Willi prowadzone są innowacyjne zajęcia edukacyjne z zakresu historii i sztuki. Nasza oferta skierowana jest do klas szkół podstawowych. W ramach działań edukacyjnych dla dzieci Willa Decjusza prowadzi kilka cyklicznych programów m.in.: Spotkanie z Decjuszem, Renesans w Willi Decjusza i spacery detektywistyczne.

RENESANS W WILLI DECJUSZA to pięciogodzinny cykl warsztatów z zakresu historii, literatury i sztuki,  skierowany do uczniów szkół podstawowych z klas VI-VIII. Scenariusz zajęć obejmuje zwiedzanie Willi Decjusza, zapoznanie się z jej historią i architekturą, wykład o epoce renesansu oraz warsztaty literackie i plastyczne związane ze sztuką renesansu.

SPOTKANIE Z DECJUSZEM – program skierowany do dzieci z klas IV-VII obejmujący zwiedzanie Willi i Parku Decjusza, nocleg w reprezentacyjnych salach Willi, obiadokolację i śniadanie w Restauracji w Willi Decjusza.

SPACERY DETEKTYWISTYCZNE – to zajęcia odbywające się w zabytkowej przestrzeni Willi Decjusza w formie gry, podczas której uczestnicy wraz z prowadzącą – historyczka sztuki, przewodniczką po Krakowie – rozwiązują detektywistyczną zagadkę, inspirowaną historią Willi Decjusza i jej pierwszego właściciela oraz poznają zakamarki zabytkowego pałacu.

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Wszystkie spacery są odpłatne. Koszt spacerów uzależniony jest od ilości uczestników.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://willadecjusza.pl/edukacja

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Adres:

ul. 28 lipca 17a,
30-233 Kraków


Kontakt:

(12) 425 36 44
villa@villa.org.pl
http://www.villa.org.pl
facebook

 
ZOBACZ TAKŻE:edukacyjnezabawa