Echt Poznanioki – rodziny na tropie historii, tradycji i gwary

ul. Madalińskiego
📅 sobota 08.06.2019
Echt Poznanioki - rodziny na tropie historii, tradycji i gwary
Zapraszamy poznańskie rodziny na specjalny cykl. Wyruszamy tropem rodzimej historii, kultury i gwary, bo Echt Poznanioki, czyli prawdziwi poznaniacy (niekoniecznie z urodzenia, ale z miłości do miejsca zamieszkania) znają i szanują swoje miasto! Rodzima tradycja natomiast może i powinna być ważnym elementem także w życiu nowoczesnych współczesnych rodzin w wielkim nowoczesnym mieście. Pierwszymi na naszym szlaku będą: Brama Poznania, Stara Bimba i wycieczka gwarowa.

Kolejne wydarzenia związane będą z poznańską kuchnią, muzyka tradycyjną i patronami… ale o tym już w oddzielnym wydarzeniu.

Wszystkie nasze propozycje to interaktywne wydarzenia międzypokoleniowe, więc do udziału zachęcamy przedstawicieli różnych pokoleń: dzieci, młodzież i dorosłych – rodziców i dziadków.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne!

TERMINY trzech pierwszych spotkań:
Echt Poznanioki w Bramie Poznania – 26. maja o 14:00
(zbiórka przy kasach o 13.50, ul. Gdańska 2)

Echt Poznanioki w starej bimbie (wycieczka z przewodnikiem starym tramwajem przez Poznań) – 2. czerwca o 16.25 (zbiórka o 16:15, dawna zajezdnia Madalina, ul. Madalińskiego, wejście od Pamiątkowej i Hetmańskiej)

Echt Poznanioki szlakiem gwary – wycieczka po Starym Mieście 8. czerwca o godzinie 15:00 (zbiórka 14.55 przy pomniku Starego Marycha, u zbiegu Placu Wiosny Ludów i ul. Półwiejskiej)

Czy i jak motywować dzieci

UWAGA – LICZBA MIEJSC OGRANICZONA – decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy mailowo: fundacja.kreaktywator@wp.pl

Organizatorem wydarzeń jest Fundacja Kreaktywator
Aby nie przegapić innych bezpłatnych wydarzeń, warto polubić i śledzić nasz profil 🙂

Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Echt Poznanioki”, dofinansowane przez Miasto Poznań