Dźwięki wokół Cybiny – nowa wystawa czasowa w Galerii Śluza

Dziekańska 2
📅 piątek 23.07.2021 do niedziela 25.07.2021
Dźwięki wokół Cybiny - nowa wystawa czasowa w Galerii Śluza
W te wakacje zapraszamy do Galerii Śluza na wyjątkowe spotkanie z dźwiękami. Zaproszenie kierujemy szczególnie do najmłodszych odbiorców i ich rodziców i opiekunów.

Wystawa „Dźwięki wokół Cybiny” pozwoli nam spojrzeć na otaczający świat z innej perspektywy. Na co dzień poznajemy go głównie poprzez to, co widzimy. Na wystawie będziemy go natomiast słuchać!

Wiecie, że otaczające nas odgłosy tworzą całe pejzaże dźwiękowe? Są one inne dla każdego miejsca. Na wystawie w dowiemy się, jaki jest pejzaż dźwiękowy doliny Cybiny. Posłuchamy wspólnie nagrań uchwyconych nad rzeką oraz na pobliskim Ostrowie Tumskim i Śródce.

Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy dźwięki są elementem naszego dziedzictwa. Czy są ważne i należy je chronić, aby można je było usłyszeć także w przyszłości? Zastanowimy się też, które dźwięki psują pejzaż tego miejsca.
A na sam koniec każdy będzie mógł poczuć się jak kompozytor i stworzyć utwór, w którym instrumentami będą odgłosy miasta.

Spotkajmy w Galerii Śluza! Wstęp wolny.

Dźwięki wokół Cybiny
wystawa czasowa