Dzika róża, macierzanka, do bukietu lub do wianka

Gmach Główny Muzeum Narodowego mapa

niedziela 14.08.2016

5 zł

Dzieka róża, macierzanka

Rodzinne zwiedzanie wystawy „Maria Mater Misericordiae” zakończone warsztatami plastycznymi, podczas których wykonamy zupełnie wyjątkowe kwiaty z sierpniowej łąki naszej wyobraźni.

Połowa sierpnia to czas zbierania plonów – łąki pełne są kwiatów, sady owoców, pola złote od dojrzałych kłosów zbóż. Od wieków dnia 15 sierpnia obchodzone jest święto, w którym kwiaty i zioła odgrywają szczególną rolę. Poświęcone w tym dniu bukiety niosą nadzieję na cały rok szczęśliwej obfitości. To dzień Matki Boskiej Zielnej – święto pełni lata!

  • Zapraszamy rodziny z dziećmi powyżej 5 lat
  • Cena: 5 zł
  • Brak rezerwacji, do wyczerpania miejsc (maksymalna liczba osób to 30)
  • Zajęcia trwają dwie godziny: od 11.00 do 13.00

Oprowadzanie: Barbara Łepkowska – absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz kierunku Edukacja Artystyczna w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Prowadzi Studio Projektów Kulturalnych Plenerownia. Jest przewodnikiem oraz prowadzi warsztaty w Muzeum Narodowym w Krakowie. Wyróżniona Odznaką Zasłużony Kulturze Polskiej.

Warsztaty: Hiacynta Sowa – absolwentka edukacji artystycznej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, z wykształcenia magister sztuki. Prowadzi warsztaty plastyczne, ekologiczne, edukacyjne oraz zabawy integracyjne. Działa również jako trener i opiekun na zorganizowanych wyjazdach dla dzieci. Z pasją realizuje się w malarstwie sztalugowym, fotografii i ceramice.

Letnie zajęcia dla dzieci pod hasłem „PoSZTUKIwacze muzealnych skarbów” to wspaniały sposób na spędzanie wakacji.

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Dzika róża, macierzanka, do bukietu lub do wianka

Muzeum Narodowe w Krakowie

Zbiory, nad którymi pieczę sprawuje najstarsze muzeum narodowe w Polsce liczą blisko 780 tysięcy eksponatów. Z liczby tej ponad 300 tysięcy stanowi kolekcja Muzeum i Biblioteki Książąt Czartoryskich, zarządzana przez MNK. Zasadniczym trzonem zbioru jest sztuka …

Więcej

Adres:

Gmach Główny
al. 3 Maja 1
30 - 062 Kraków


Kontakt:

012/ 295 55 95
edukacja@muzeum.krakow.pl
http://www.muzeum.krakow.pl

Dzika róża, macierzanka, do bukietu lub do wianka