Dzień Teatru Publicznego online w Teatrze Ateneum

Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum mapa

sobota 16.05.2020 do sobota 23.05.2020

Dzień Teatru Publicznego online w Teatrze Ateneum

#CZEKAMY na Was w Ateneum!

Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum – jak wszystkie polskie sceny – Dzień Teatru Publicznego będzie w tym roku obchodził zupełnie inaczej, niż w latach ubiegłych. Nie zobaczymy przed kasą na św. Jana kolejki po „bilet za grosze” i co najważniejsze i najsmutniejsze, aktorzy nie spotkają się z publicznością – fotele pozostaną puste…

Katowiccy lalkarze proponują natomiast działania online, które w dniach od 16 do 23 maja odbywać się będą pod hasłem #CZEKAMY. Zaplanowano trzy wydarzenia.

„Oświadczyny” Antoniego Czechowa w przekładzie Artura Sandauera i reżyserii Pawła Szumca – zapis czytania performatywnego w wykonaniu Beaty Zawiślak, Marka Dindorfa i Grzegorza Eckerta.

Jednoaktówka nazwana przez autora żartem scenicznym, to napisana znakomitym językiem, niezwykle zabawna humoreska obyczajowa, a zawarta w niej satyra na ludzkie wady wciąż zadziwia aktualnością. Przedstawienie adresowane jest do młodzieży i widzów dorosłych.

Emisja od 16 do 23 maja o dowolnie wybranej porze (link będzie dostępny na stronie internetowej, Facebooku i YouTube Teatru).

„Wiersze” Katarzyny Prudło.
W cyklu zrealizowanym przez aktorów katowickiego Ateneum w ramach akcji #zostańwdomu, posłuchamy tekstów aktorki, a równocześnie autorki ciekawych dramaturgicznie, cieszących się sporym powodzeniem wierszy dla dzieci.
Emisja od 16 do 23 maja (premiery poszczególnych nagrań codziennie o godz. 10.00 – linki będą dostępne na stronie internetowej, Facebooku i YouTube Teatru).

„Rodzinne warsztaty on-line” przeznaczone dla dzieci w wieku 7-10 lat oraz ich opiekunów (rodziców, dziadków, starszego rodzeństwa), którzy będą mieli okazję rozwinąć swoją kreatywność i aktywnie spędzić czas. Udział w zajęciach nie wymaga żadnych uzdolnień artystycznych; ważna jest chęć wspólnej zabawy.

16 maja, godz. 16.00-16.40, „Jeden przedmiot – tysiąc pomysłów!”
23.05.2020, godz. 17.00-17.40, „Warsztaty lalkarskie.”
Prowadzenie: Anna Nowak, szczegóły: https://ateneumteatr.pl/rodzinne-warsztaty-on-line/.

Mamy wielką nadzieję, że Dzień Teatru Publicznego 2020 oraz cały następujący po nim tydzień spędzimy RAZEM! Powtórzmy za Instytutem Teatralnym, koordynatorem całego wydarzenia: „Chcemy, abyście Państwo zobaczyli, że jesteśmy, ciągle działamy, ale przede wszystkim, że #CZEKAMY – na Widzów i na to, że będzie lepiej”.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Dzień Teatru Publicznego online w Teatrze Ateneum

Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum

Śląski Teatr Lalki i Aktora “Ateneum” w Katowicach jest jednym z najstarszych zespołów lalkowych w Polsce (istnieje od 1945r.). Dzisiejszy repertuar, adresowany głównie do widowni dziecięcej - to zarówno baśniowa klasyka jak i pozycje współczesne. Realizowany …

Więcej

Adres:

ul. Św. Jana 10
40-012 Katowice
Kontakt:

(32) 2-538-221, 2-538-222
slaski@ateneumteatr.pl
http://ateneum.art.pl

ZOBACZ TAKŻE:teatr