Dzień Pszczół – warsztaty i pokazy

Łazienki Królewskie mapa

sobota 10.08.2019

Smaczne owoce, zdrowe warzywa i aromatyczne zioła. To dzięki zapylaczom tak wiele roślin trafia na nasze stoły. Poznaj pożyteczne owady na warsztatach i pokazach, organizowanych w Muzeum Łazienki Królewskie z okazji Dnia Pszczół.

Do udziału w Dniu Pszczół zapraszamy dzieci i dorosłych. Na stanowisku zlokalizowanym na trawniku nieopodal Trou Madame będzie można wziąć udział w warsztatach i pokazach, poświęconych zapylaczom. W ich trakcie przybliżona zostanie biologia i ekologia pożytecznych owadów, ich znaczenie w kulturze i sztuce oraz rola, jaką pełnią w ekosystemie.

Profesjonalny pszczelarz oraz przyrodniczy edukatorzy przedstawią historię bartnictwa i pszczelarstwa w Polsce, a także opowiedzą o praktykach pszczelarskich w kontekście ochrony bioróżnorodności zapylaczy.

Podczas pokazu dziania barci zobaczyć można będzie prawdziwą kłodę bartną. Na stanowisku warsztatowym uczestnicy Dnia Pszczół wykonają własnoręcznie świeczkę z węzy pszczelej i zapoznają się z budową zapylaczy, obserwując je pod mikroskopem. Za pomocą wszystkich zmysłów poznają ponadto niezwykłe produkty pszczele, takie jak: pyłek, pierzga, propolis, wosk czy miód.

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

10 sierpnia 2019, godz. 10:00
Ogrody

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
Muzeum Łazienki Królewskie

Muzeum Łazienki Królewskie

Lekcje Muzealne Lekcje odbywają się w autentycznych wnętrzach stanisławowskich. Istnieje możliwość rozszerzenia omawianych tematów o prelekcje ilustrowane dużym wyborem slajdów lub o zajęcia w pracowni plastycznej. Cena lekcji muzealnej - 80,- zł/klasa (do 30 osób) Tematy lekcji: 1. Dzień zwyczajny …

Więcej

Adres:

ul. Agrykoli 1
00-460 Warszawa


Kontakt:

(22) 5060 101 (centrala), (22) 5060 183 (rezerwacja)
http://www.lazienki-krolewskie.pl