Dzień Pszczół w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu

Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu mapa

niedziela 08.08.2021

Dzień Pszczół w Miejskim Ogrodzie Botanicznym w Zabrzu

Pracowite pszczółki będzie można spotkać 8 sierpnia w Miejskim Ogrodzie Botanicznym, który wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Zabrzu zaplanował tego dnia mnóstwo wydarzeń. Wielki Dzień Pszczół będzie bzyczący, kolorowy, pachnący i oczywiście literacki. Moc atrakcji zapewnią spotkania autorskie oraz liczne warsztaty.
Startujemy o godzinie 10.00. Do popołudnia będzie można spotkać się z botanikami, pszczelarzami i bibliotekarzami.

Czekają warsztaty plastyczne oraz kreatywne, dzięki którym będzie można własnoręcznie zrobić lapbooka poświęconego pszczołom, świeczkę z pszczelego wosku czy domek dla owadów. Eksperci podzielą się swoją wiedzą o tych pożytecznych owadach oraz o miododajnych kwiatach. Będzie można także zbudować pszczołę z popularnych klocków w ramach warsztatów legoLEM

Od godziny 11.00 ruszą na łące spotkania z „pszczelimi” autorami. Ule pokaże Urszula Mazurowska, właścicielka pasieki pod Tarnowskimi Górami. W ubiegłym roku założyła również miejską pasiekę w Bytomiu. Będzie można spotkać także Piotra Sochę, genialnego ilustratora i autora książki „Pszczoły” wydawnictwa Dwie Siostry, który w bardzo obrazowy sposób opowie o wszystkim co jest związane z pszczelarstwem. Ze swoim przyjaznym dzianinowym rojem pszczół i ich przyjaciółki na łące rozsiądzie się również Alina Przydatek, której, przy opowiadanych historiach, zawsze towarzyszą własnoręcznie zrobione postacie. Nie zabraknie też angielskiego akcentu związanego z pszczołami dzięki obecności Anny Szczypki, autorki serii książek „Angielski z Mają”.

Na zakończenie, o godzinie 16.00 Wielki Finał. Orkiestra Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu rozpocznie swój plenerowy koncert, który rozpocznie od znanej wszystkim, małym i dużym, melodii. Ogród wypełni się dźwiękami „Pszczółki Mai”.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektów „Książka na piątkę, znakomity początek: finał” oraz „dyLEMaty i poLEMiki” dofinansowanych ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie