Dzień otwarty w Ośrodku Kultury

ul. Starzyńskiego 21 mapa

niedziela 09.09.2018

bezpłatne

Dzień otwarty w Ośrodku Kultury

9 września otwieramy nowy sezon w Ośrodku Kultury. Zapraszamy w godz. 14.00-18.00 do siedziby przy ul. Starzyńskiego 21 na Dzień Otwarty, podczas którego zaprezentujemy propozycję zajęć sekcyjnych. W sezonie 2018/2019 w Ośrodku Kultury Wesoła każdy znajdzie coś dla siebie, między innymi w dziedzinach tańca, śpiewu, plastyki, rękodzieła czy muzyki. W ofercie zajęć znalazły się zarówno sekcje, które będą kontynuować swoją pracę, jak również zupełnie nowe propozycje!

Zainteresowanych tańcem zapraszamy na BALET (3-6 lat) i JAZZ (7-13 lat) – zajęcia polegające na nauce kombinacji w technice tańca klasycznego i współczesnego, VIDEOCLIP DANCE (5-12 lat) gdzie zajęcia opierają się na nauce układów tanecznych, podobnych do tych prezentowanych w teledyskach. Zachęcamy również do udziału w nowych zajęciach TAŃCA DLA DZIECI (4-9 lat) lub TAŃCA UŻYTKOWEGO dla dorosłych polegające na nauce autorskich choreografii do najnowszych hitów oraz nauce tańca towarzyskiego. Jako odpowiedź na potrzebę zajęć ruchowych dla najmłodszych i dorosłych w tym sezonie proponujemy MAMA DANCE czyli wspólne zajęcia dla mam z dziećmi (2-6 lat), podczas których będzie można się zrelaksować, potańczyć i rozwijać się rytmicznie.

Dla dzieci z wadami postawy proponujemy GIMNASTYKĘ KOREKCYJNĄ o charakterze korekcyjno- kompensacyjnym. Najmłodszym oferujemy LOGORYTMIKĘ DLA SMYKA (2-5 lat) czyli zajęcia wspomagające rozwój mowy, słuchu i psychomotoryki dziecka. Zapraszamy również na rodzinne spotkania TWÓRCZEGO MALUCHA (1-3 lata) – zajęcia rozwijają wszystkie najważniejsze umiejętności dziecka takie jak koordynacja ruchowa, umiejętności językowe, muzyczne oraz zdolności interpersonalne. Dzieci szkolne, młodzież i dorosłych zapraszamy na indywidualne zajęcia WOKALNE i naukę gry na PIANINIE. Zachęcamy również do NAUKI GRY NA GITARZE. Proponujemy zajęcia manualne dla każdej grupy wiekowej.

Pracę kontynuować będą sekcje plastyczne: RYSUNEK I MALARSTWO (6-11 lat) i grupa starsza (12+ lat), PRACOWNIA PLASTYCZNA (6-11 lat), PRACOWNIA MALARSKA dla dorosłych oraz CERAMIKA dla dzieci i dorosłych. Proponujemy również nowe zajęcia plastyczne – MŁODZI WIELCY ARTYŚCI (4-10 lat). Na tych zajęciach działamy sensorycznie na zmysły, dotykamy, patrzymy, wąchamy i poznajemy ciekawe techniki plastyczne.

Na zajęcia możesz zapisać siebie albo dziecko przez Internet! Wejdź na stronę www.strefazajec.pl, stwórz swoje konto, wybierz zajęcia które Cię interesują. Jeżeli zarejestrujesz się online, będziesz mógł na bieżąco śledzić aktualny grafik, sprawdzać płatności za zajęcia oraz dokonywać przelewów. Zapisujcie się, zachęcajcie znajomych i śledźcie naszą stronę internetową oraz profil na Facebooku!

Podczas Dnia Otwartego zapraszamy także na Piknik Rodzinny pt. „Twórcze budowanie z klocków Lego w rodzinnej strefie zabawy”. Piknik o charakterze integracyjno-edukacyjnym zostanie przeprowadzony we współpracy z Fundacją „Akademia Iwony Kalaman”. Projekt będzie składał się z pięciu stanowisk. Pierwsze z nich to twórcze budowanie z klocków Lego, gdzie na specjalnej macie przy wielkim stosie klocków pod okiem instruktorów całe rodziny będą budować i odwzorowywać Warszawskie Legendy. Przy drugim stanowisku „Smyk” pod okiem animatora dzieci wraz z rodzicami będą mogły wybudować gigantyczne budowle takie jak domek, wierze czy labirynt przy pomocy Mega Gigantycznych Klocków o trzydziestojedno centymetrowej wielkości. Trzecie stanowisko to „Rodzinne sadzeniaki”, gdzie pod okiem animatorów cała rodzina będzie mogła zabawić się w integracyjną Eko-zabawę. Filcowanie to czwarte stanowisko. Będzie to nic innego jak zabawa z kolorowym filcem, gdzie każdy wyczaruje dla siebie np. kolorową bransoletkę lub małą maskotkę. Ostatnim stanowiskiem zaś będzie gigantyczna planszówka Chińczyk, która została powiększona aż 200 razy. W grze mogą wziąć udział aż 4 drużyny, składające się z 2-3 osób.

Jednak to nie jedyny Piknik Rodzinny, który odbędzie się tego dnia. Fundacja Rodzinna w ramach projektu „Edukacyjne Pikniki Rodzinne” przeprowadzi warsztaty skierowane do rodzin. Projekt obejmuje: gry i zabawy podwórkowe, rodzinne gry planszowe, pakowanie kosza piknikowego, kącik maluszka oraz warsztaty kuglarskie m.in. z żonglowania i chodzenia na szczudłach.

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
wesol dk wesoła logo warszawa1

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy

Ośrodek Kultury w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy to samorządowa instytucja kultury, która powstała w 1984r. z inicjatywy mieszkańców, a nawet została wybudowana  ich własnymi rękami. Oferta programowa Ośrodka przygotowana jest z myślą o wszystkich grupach …

Więcej

Adres:

ul. Starzyńskiego 21, 05-075 Warszawa

Kontakt:

(0-22) 773 61 88, 773 55 99
wesolakultura@domkulturywesola.net
http://www.domkulturywesola.net

ZOBACZ TAKŻE:warsztatyzabawa

Zobacz także