Dzień otwarty w Krakowskim Forum Kultury!

Krakowskie Forum Kultury, Mikołajska 2
📅 sobota 16.09.2023
Dzień otwarty w Krakowskim Forum Kultury!
Przygotujcie się na niezwykłą podróż przez 45 lat inspiracji, kreatywności i kulturalnych aktywności! Krakowskie Forum Kultury serdecznie zaprasza na wyjątkowy Dzień otwarty, który jest symbolem wieloletniej obecności instytucji w budynku przy ulicy Mikołajskiej 2.

Podczas wydarzenia, które odbędzie się już w sobotę 16 września w godzinach 10:0014:00 zaprezentujemy Wam ofertę zajęć na nadchodzący sezon 2023/24. W programie znajdziecie wiele atrakcji dostępnych dla osób w różnym wieku i o odmiennych zainteresowaniach. Wszyscy mali miłośnicy sztuki i twórczości plastycznej wraz z opiekunami będą mogli stworzyć niepowtarzalne pluszaki z filcu podczas warsztatów Kreatywnej Plastyki, natomiast starszych amatorów rękodzieła do własnoręcznego wykonania doniczek na rośliny czy wyhaftowania płótna zainspiruje spotkanie Kulturalnego Babińca.

Krakowskie Forum Kultury od lat słynie także z aktywności muzycznych i tanecznych, których również nie zabraknie w programie. Warsztaty flamenco wraz z pokazem poprowadzi wieloletnia instruktorka tego tańca, Małgorzata Drzał, natomiast dzieci w wieku od roku do 5 lat będą mogły wziąć udział w pokazowych Logo-śpiewankach – zajęciach logopedycznych
z elementami muzyki i rytmiki. Ponadto przyszli instrumentaliści poznają tajniki gry na ukulele.

Wisienką na torcie będzie spotkanie „Odkrywamy tajemnice Małego Rynku i Krakowskiego Forum Kultury”, które poprowadzi Agnieszka Kuźma. Prowadząca opowie słuchaczom o Kamienicy Lamellich w szerszym kontekście historii Małego Rynku, a także o Krakowskim Forum Kultury, które od 45 lat dumnie prezentuje swoje aktywności w tej pięknej zabytkowej kamienicy. W jej wnętrzu wypatrujcie też Smoka Miko i konkursów z jego udziałem oraz innych animacji.

Dołączcie do Dnia otwartego, aby razem z nami tworzyć nowy rozdział historii Krakowskiego Forum Kultury!

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy. Kontakt: Julia Zastawnik, tel. 501 984 722, julia.zastawnik@krakowskieforum.pl. Informacje o Dniu otwartym można znaleźć także na stronie: www.krakowskieforum.pl oraz www.facebook.com/krakowskieforum

Harmonogram aktywności:

GodzinaWydarzenieProwadzący/-aSala
10:00-12:00Kreatywna PlastykaJulia Zastawniks.16
11:00-12:00Logo-śpiewankiAgnieszka Hudomięts.15
11:00-12:00Spotkanie „Odkrywamy tajemnice
Małego Rynku
i Krakowskiego Forum Kultury”
Agnieszka Kuźmas.18
12:00-13:30Warsztaty i pokaz flamencoMałgorzata Drzałs.1