Dzień Ojca na Wyspie Słodowej

Wyspa Słodowa mapa

niedziela 26.06.2016

Dzieci bańki mydlane Wyspa Słodowa

Kochani ojcowie, z okazji Waszego święta zapraszamy na Wyspę Słodową do świętowania z całą rodziną.

Kochani ojcowie, z okazji Waszego święta zapraszamy na Wyspę Słodową do świętowania z całą rodziną. Strzelanie z łuku, warsztaty kung-fu, laurki „w garniturze” dla ojców z książkami w butonierce, tworzenie portretów „Mój tato” na balonach i sztalugach, a także pomiary cukru, BMI, tkanki tłuszczowej oraz ciśnienia wwraz z interpretacją wyników. Do tego jak zwykle mnóstwo warsztatów i animacji. Spotykamy się 26 czerwca o 13.00.

Miejska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu zaprosi na warsztaty rodzinne z okazji Dnia Ojca. Na stoisku Biblioteki Plenerowej będzie można zrelaksować się przy lekturze ciekawych książek i grach planszowych. Ponadto odbędą się zabawy i warsztaty dla dzieci:

  • godz. 13:00 – Laurka „w garniturze” dla Taty z książkami w butonierce – warsztaty plastyczne
  • godz. 14:00 – Podróż Tatusia Muminka do Wrocławia – wirtualna podróż w zaczarowanym namiocie
  • godz. 15:00 – Muminki szaleją na wyspie – zabawa rodzinna z profesjonalnymi aktorami
  • godz. 16:00 – Gry i zabawy ruchowe z Małą Mi
  • godz. 17:00 – Wspólnie robimy teatrzyk „Lato Muminków na Wyspie”

Wszystkie dzieci będą mogły stworzyć dla swoich ojców tradycyjne laurki, a także oryginalne prezenty w postaci medali czy portretów na balonach lub sztalugach. Każda rodzina będzie mogła wziąć udział w grze miejskiej z mapą Wyspy Słodowej, walkach sumo, zagrać w Twistera, postrzelać z łuku, nauczyć się skręcać balony, a nawet dać się zamknąć w ogromnej bańce mydlanej! Wielu pozytywnych emocji z pewnością dostarczy także plenerowa wypożyczalnia gier planszowych. Najodważniejsi będą mogli sprawdzić swoje zachowanie w sytuacji ekstremalnej – korzystając z symulatora dachowania i zderzeń.

Rodziców (nie tylko ojców) zachęcamy też do korzystania z porad i bezpłatnych konsultacji specjalistów: psychologów dziecięcych i młodzieżowych, neuropsychologów, logopedów, socjoterapeutów oraz dietetyków. Dla rodziców przeznaczone będą też miniwarsztaty z rozwiązywania konfliktów oraz asertywności, konsultacje ze specjalistami zajmującymi się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie, porady związane z trudnościami wychowawczymi.

O zaspokojenie głodu i pragnienia uczestników pikniku zadbają wrocławskie food trucki.

Piknik rodzinny z okazji Dnia Ojca organizowany jest w ramach Miesiąca Rodziny, czyli kumulacji wydarzeń dla rodzin, które na przełomie maja i czerwca odbywają się we Wrocławiu. Więcej informacji na temat projektu znaleźć można na www.miesiacrodziny.pl oraz na profilu wydarzenia na Facebooku: facebook.com/events/1060017914036582/

Organizatorem Miesiąca Rodziny jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z partnerami: wrocławskimi firmami, instytucjami, fundacjami i stowarzyszeniami działającymi na rzecz rodzin. Atrakcje dmuchane podczas pikniku sponsoruje Bank BGŻ BNP Paribas S.A.

Projekt jest finansowany ze środków gminy Wrocław.

Termin:
26.06.2016 (niedziela),
13.00 do 18.00

 

Zobacz miejsce wydarzenia
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie

Boże Narodzenie z 5.10.15.

Zobacz także