Dzień Nauczyciela w Polskim Radiu Dzieciom

czwartek 14.10.2021

Dzień Nauczyciela w Polskim Radiu Dzieciom

W najbliższy czwartek, 14 października w Dzień Edukacji Narodowej na antenie Polskiego Radia Dzieciom przez cały dzień będzie można słuchać rozmów z nauczycielami szkolnymi oraz przedszkolnymi. Usłyszymy m. in. o tym, czym się interesują, czy praca, którą wykonują sprawia im satysfakcję i czy uczniowie wciąż ich zaskakują. Polskie Radio Dzieciom zaprasza na audycje specjalne i składa życzenia wszystkim Nauczycielom!

Dziennikarze całodobowej i cyfrowej stacji dla dzieci i rodziców, przygotowali kilka propozycji wspólnego fetowania nadchodzącego, wyjątkowego święta. Radiowy Dzień Nauczyciela pełen będzie atrakcji, które pozwolą przybliżyć postać nauczycieli spotykanych w szkołach czy przedszkolach.

Tematy czwartkowych programów będą bezpośrednio nawiązywać do obchodzonego święta. 14 października w „Poranku w Polskim Radiu Dzieciom” (godz. 7.00-10.00) rozmowa o różnych perspektywach bycia nauczycielem – nauczyciel przedszkolny, szklony oraz akademicki. Czym się różnią, z jakimi przeciwnościami się zmagają, co najbardziej lubią w swojej pracy. ​

14 października w „Podwieczorku z Filipem i Leopoldem” (godz.18:00-19:00) usłyszymy o tym, jak to jest być nauczycielem z powołania, jak tworzy się relacje z uczniami, jak być dla ucznia mentorem. Poza tym o strachu przed nauczycielem i oswajaniu postaci nauczyciela wobec dzieci, zwłaszcza tych, które dopiero zaczęły szkołę. Gościem audycji będzie dr Jan Amos Jelinek – doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki zajmujący się problematyką uczenia się przy komputerze oraz zagadnieniami z zakresu edukacji matematycznej, przyrodniczej i technicznej na etapie edukacji przedszkolnej i szkolnej.

Z kolei prowadząca czwartkową „Strefę rodzica” (godz. 21.00-22.00) Katarzyna Hagmajer – Kwiatek skupi się tego dnia na sytuacji nauczyciela w naszym kraju. Punktem wyjścia do rozmowy będzie książka Jarka Szulskiego „Nauczyciel z Polski” – pełen humoru poradnik z wypróbowanymi sposobami na pracę z młodzieżą, zawierający także diagnozę zawodu nauczyciela. Rozmowę uzupełnią wypowiedzi nauczycieli, z większym i mniejszym stażem, z różnych szkół i od różnych przedmiotów, którzy podzielą się swoimi refleksjami i marzeniami związanymi ze szkołą.

Polskie Radio Dzieciom zaprasza także rodziców i nauczycieli do słuchania podcastów poświęconych zagadnieniom prawa oświatowego oraz praw obowiązujących w placówkach oświatowych. Podcasty o ochronie danych osobowych w jednostkach oświaty oraz o prawie autorskim w szkole dostępne tutaj

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:Dzień Nauczyciela