Dzień kobiet na Dworcu Fabrycznym

Dworzec Łódź Fabryczna
📅 piątek 08.03.2019
Dzień kobiet na Dworcu Fabrycznym

Świętuj Dzień Kobiet z Łódzkim Domem Kultury oraz Łódzką Koleją Aglomeracyjną!

Termin: 8 marca 2019 r. w godzinach 12.00-18.00
Miejsce: Dworzec Łódź Fabryczna (hala wschodnia dworca)
Wstęp wolny!

Łódzki Dom Kultury zapewnia moc atrakcji:

1. Stoisko promocyjne ŁDK: informacje o ofercie Łódzkiego Domu Kultury oraz Kina Szpulka, w tym konkurs z nagrodami!

2. Malowanie pastelami – pokaz Jagody Słubik (Stowarzyszenie Plastyków Amatorów w Łodzi działające przy ŁDK) w godz. 13.00-15.00 (lokalizacja przy stoisku ŁDK)

3. Warsztaty z tworzenia biżuterii dla kobiet, prowadząca: Julita Pierzchała. Godziny 13.30-16.00 (warsztaty zlokalizowane przy stoisku ŁDK)

4. Szkoła Tańca Towarzyskiego Łódzkiego Domu Kultury – nauka tańca latino solo
Prowadząca: Adrianna Binkowska
Lokalizacja i godzina: scena, godz. 14:15 (40 min – latino mix)

5. Teatr Tańca: Kolektyw Grambo/Wieczorek

„Dzień Kobiet to okazja do refleksji nad sytuacją kobiet i ich praw w historii, ale ro również dobry dzień do podkreślenia, na wzór starożytnych Matronaliów, pierwiastka kobiecego. W Rzymie to święto było hołdem dla płodności i urodzaju, czyli tego, co symbolizuje kobiecość. Kobiecość istnieje w kobietach niezależnie, sama z siebie jednak swoistą pełnię nabiera poprzez konfrontację z energią męską. Performance „Kobieconalia” to kilka symbolicznych ruchowych obrazów w wymowie swej podkreślających wartości kobiety, jej piękno i wrażliwość, a także jej wewnętrza siłę.”

Lokalizacja: przestrzeń dworca
Godzina: 15.00 – 15.10 (cz. I)
Godzina: 15.30-15.40 (cz. II)

6. Peron 323 –Performers

Zespół PERON 323 zaprasza na KUKUŁKI TEATRALNE. Jest to cykl etiud plenerowych, których celem jest bezpośrednie dotarcie aktorów do widzów. Celem każdej etiudy to wzbudzenie empatii widza i jego bezpośredniej reakcji na grę aktorów. Na tegorocznych Kukułkach aktorzy zaprezentują jedną etiudę pt: Melonik i rewolwer.
Będzie możliwość po etiudzie zrobić sobie fotografie z aktorami, którzy zaprezentują się w strojach retro.
Miejsce wystąpienia: przed wyjściem z Dworca Fabrycznego – okolice kas i sceny
Godzina występu: 14.00-14.20

7. Grupa Warsztatowa POD LUPĄ – improwizacja pt. „Królowa”,

„Królowa” to krótka etiuda aktorska na temat marzeń wszystkich dziewcząt o tym, żeby być królową, nawet za wszelką cenę. W otoczeniu królowej muszą też znaleźć się królowie, którzy będą zabiegać o jej względy. Jaki będzie efekt tych zabiegów możecie się przekonać, oglądając czwórkę aktorów grupy warsztatowej „POD LUPĄ. Wystąpią: Magdalena Czyżewska, Karolina Michałus, Paweł Anglart, Jan Mizerski.
Reżyseria: Teresa Radzikowska
Godzina: 17:15-17:30
Lokalizacja: scena

Oprócz oferty Łódzkiego Domu Kultury, w programie wydarzenia również znajdą się:

• Konsultacje i porady zdrowotne, m.in. kardiolog, pulmonolog, nefrolog, onkolog, dietetyk, trycholog, podolog, rejestracja dawców szpiku,
  • Badania, m.in.; spirometria, mammografia, przesiewowe badanie wzroku, pomiar tkanki tłuszczowej czy nauka samobadania piersi, dobór diety redukującej zachorowanie na nowotwory, test FIT,
  • Strefa Zdrowego trybu życia, podczas którego prezentowana będzie zdrowa żywność oraz produkty regionalne,
    Strefa Beauty, porady kosmetyczne, wiosenne trendy w modzie.
  • Całe wydarzenie uświetnią pokazy zajęć fitness, występ muzyczny Teatru Wielkiego a także występ Amatorskiego Zespołu Regionalnego z Lipiec Reymontowskich
  • W tym dniu również oferta specjalna ŁKA- powrót Gratis

Szczegóły wydarzenia znajdziesz pod linkiem: https://bit.ly/2SRgkYf